Designteka

wydarzenia

Zaprojektowani na sukces dizajnu

22.11.2016

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem, organizowane przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie (www.ksa.edu.pl), pokazały jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat dizajnu. Targi, wykłady i warsztaty zgromadziły kilkutysięczną publiczność.

Trzecia edycja Zaprojektowanych skupiona była na poszukiwaniu tożsamości polskiego dizajnu, który przeżywa intensywny rozwój. Dorota Koziara, która przyleciała do Krakowa z Mediolanu, opowiadała o swoich międzynarodowych doświadczeniach w projektowaniu dla prestiżowych marek. W czasie debaty zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury, zastanawiano się nad pojęciem dizajnu środkowoeuropejskiego, a rozmawiali o tym Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny, Adam Groch oraz prowadzący Rafał Stanowski. Kwestii dizajnu poświęcony jest najnowszy numer magazynu „Herito”, wydawanego przez MCK. Natomiast w Bunkrze Sztuki, który przyłączył się do Zaprojektowanych, dyskutowano na temat projektowania znaków graficznych.

Targi Zaprojektowani, zorganizowane na zamknięcie wydarzenia, pokazały że Polacy chcą nie tylko rozmawiać o dizajnie, ale również go kupować. Wydarzenie odwiedziło kilka tysięcy osób, które oglądały, dyskutowały i oczywiście kupowały produkty od ok. 80 dizajnerów. Goście targów mogli też bezpłatnie zwiedzić kolekcję w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w czasie Zaprojektowanych, wolne miejsca skończyły się na kilka dni przed festiwalem. W Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej uczono się tworzenia szklanych przedmiotów, w Czerwonej Maszynie tworzono magazyn wnętrzarski, a w Szkole Wnętrz i Przestrzeni poznawano m.in. tajniki wykorzystania koloru we wnętrzach oraz tworzenia ceramiki.

„Trzecia edycja Zaprojektowanych okazała się dużym sukcesem” – mówi Joanna Gaweł, dyrektor Szkoły Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne). „Cieszymy się nie tylko z frekwencji, ale z dużego zaangażowania publiczności, która długo rozmawiała z prelegentami. Temat wnętrz i dizajnu niezwykle interesuje Polaków”.

W siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych, ul. Zamoyskiego 52, można oglądać wystawę Fotoprzestrzenie, prezentującą prace studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Kreatywnej Fotografii oraz Szkoły Visual Merchandisingu (czynna do końca stycznia, wstęp wolny).

 

Organizatorem Zaprojektowanych jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni www.ksa.edu.pl. Partnerzy: Max-Fliz, Flugger, Centrum Szkła i Ceramiki, Czerwona Maszyna, Mercure Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum, Novotel Kraków City West.

fot. Anna Zborowska

Więcej na www.zaprojektowani.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas