Designteka

wydarzenia

"Zaprojektuj Swój Zysk"

16.09.2009

„Zaprojektuj Swój Zysk” to skrócona nazwa kluczowego projektu „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wzornictwo (innowacja procesowa i produktowa)”.

ZSZ

Projekt jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1 września 2008 do 30 grudnia 2011 roku.

Aby producenci i projektanci wspólnie tworzyli mądre i konkurencyjne produkty, muszą mówić wspólnym, profesjonalnym językiem. Sercem projektu Z+S+Z, centrum wszystkich działań, jest portal internetowy.

Cele Z+S+Z:
Dostarczanie wiedzy (warsztaty, e-learning).
Bieżące monitorowanie potrzeb uczestników i dbanie o jak największą efektywność stosowanych rozwiązań (ankiety, badania).
Umożliwianie współpracy między uczestnikami (forum) oraz korzystanie z wiedzy i doświadczeń międzynarodowych; a także możliwość dzielenia się doświadczeniami i osiągnięciami (biblioteka, portfofia projektantów, wystawy dobrych praktyk).

Projekt ma za zadanie dostarczenie specjalistycznej wiedzy, metodologii i praktycznych rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorstwa i projektanci dowiedzą się, jak skutecznie tworzyć innowacyjne wzorniczo produkty i zarządzać wprowadzeniem ich na rynek.

Program „Zaprojektuj swój zysk” zbuduje także sieć współpracy z ośrodkami i instytucjami gospodarczymi, akademickimi, inkubatorami przedsiębiorczości, ośrodkami transferu technologii, parkami naukowo-technologicznymi oraz organizacjami międzynarodowymi, dzięki której powstanie trwałe otoczenie biznesowe wspierające innowacje w przedsiębiorstwach poprzez wzornictwo.

Źródło: www.iwp.com.pl/zsz/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas