Designteka

wydarzenia

Zaprojektuj Swoje Szkło

12.03.2012

Konkurs „Zaprojektuj Swoje Szkło - Szklany Przedmiot Pożądania” wystartował.Organizatorami konkursu są : Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, (Pl. Polski 3/4 Wrocław) oraz Huta Szkła „JÓZEFINA”, (ul. Wieniawskiego 4, 38-400 Krosno).

Konkurs na projekt szkła autorskiego ,,Szklany Przedmiot Pożądania’’ jest skierowany do projektantów, studentów i absolwentów wydziałów projektowych Akademii Sztuk Pięknych. Wydarzenie jest okazją do przedstawienia nowatorskich i świeżych koncepcji, które sprostają potrzebom estetycznym młodych ludzi i staną się ofertą dla dzisiejszych odbiorców. Hasło: „Zaprojektuj Swoje Szkło”, jest pretekstem do uruchomienia wyobraźni projektantów, którzy chcą wykonać pierwszy krok na drodze do współpracy z przemysłem. Organizatorzy liczą na oryginalne i nowoczesne podejście do tematu, które pozwoli na zaistnienie nowych koncepcji w świecie przedmiotów użytkowych. Celem konkursu jest wyłonienie projektów szkła, odpowiadających na temat konkursu i spełniających założenia wskazane w regulaminie. Nadrzędną ideą konkursu jest podjęcie dialogu pomiędzy młodymi projektantami a przemysłem szklarskim.

„Zaprojektuj Swoje Szkło – Szklany Przedmiot Pożądania”

Tematem konkursu jest projekt przedmiotu użytkowego o charakterze unikatowym, będący interpretacją hasła przewodniego. Inspiracją dla projektantów ma być szklany przedmiot o którym marzą, który pobudza wyobraźnię a przez swoją użytkowość staje się elementem pożądanym we współczesnym wnętrzu.

  • Zgłoszenia do 19.04.2012
  • Ogłoszenie laureatów 15.05.2012
  • Łączna pula nagród w konkursie to 10 tys. zł
  • Nagroda specjalna, wystawa indywidualna w Galerii BB.
  • Nagroda Publiczności (nagroda rzeczowa)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Więcej na www.asp.wroc.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas