Designteka

wydarzenia

Zbiok i Cymer malują vinyle

11.09.2011

Już 14 września w warszawskim Soho Factory odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność Forum na rzecz Różnorodności Społecznej.Na aukcji wystawione zostaną urban vinyle pomalowane przez znanych artystów street art – Dominika Cymera oraz Sławka Zbioka Czajkowskiego oraz figurki pomalowane na wzór zwycięskich prac 7. edycji konkursu Grafex w kategorii Urban Vinyl.

Cymer na rzecz aukcji wykonał cztery figurki. Jest to twórca nie tylko projektów street artowych i graficznych. Znany jest również jako autor projektów angażujących ludzi. Charakteryzuje go brak pokory, który pozwala mu robić wszystko na raz, ale zawsze po swojemu :) Jest laureatem kilku polskich konkursów ilustracyjnych, graficznych oraz interaktywnych. Jedna z figurek wykonanych przez Cymera zostanie zlicytowana podczas aukcji internetowej w serwisie Allegro.

Pięć pomalowanych przez Zbioka vinyli podejmuje dialog ze stereotypami opisującymi Polaków. Pierwszy vinyl pokazuje, jak przekora bierze górę nad autorytetami i zdaniem mądrzejszych. Vinyl drugi obrazuje nasze tendencje do kłótni i zawiści podczas, gdy trzeci porusza temat bogatej historii narodu polskiego. Kolejna figurka przedstawia problemy z komunikacją, komplikowanie i tworzenie barier między ludźmi podczas prób porozumienia. Ostatni vinyl – ”Twisted life” zwraca uwagę na to, że nasze życie nigdy nie spełnia naszych wymagań i nie jest takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Oprócz nich, uczestnicy aukcji będą mieli okazję wylicytować jedną z figurek pomalowanych przez znane osobistości ze świata kultury czy polityki (m.in. Kazimiera Szczuka, Janusz Palikot, Zbigniew Hołdys) i sceny rozrywkowej (m.in. Jolanta Fraszyńska, Tomasz Jacyków).

Zaprojektowane i wykonane na aukcję figurki, zostały przekazane przez firmę Hoop Cola, która w ramach platformy komunikacyjnej „Odkręć się na innych” i kontynuacji kampanii „Polak Mały”, wspiera działania rozwijające dialog międzykulturowy w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia malowania vinyli przez artystów na kanale YouTube: http://www.youtube.com/user/ H00pCola

Ojcem chrzestnym vinyli Hoop Coli jest absolwent Wydziału Grafiki poznańskiej ASP – Bogusław Piotrowski, którego do stworzenia figurki, zainspirowały literki “OO” z nazwy HOOP. Są one odwzorowane w kształcie głowy, uszu i rączek vinyla.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas