Designteka

wydarzenia

Zimowa rekrutacja do School of Form

16.01.2012

Marzysz by zostać projektantem i zmieniać rzeczywistość? Poznański wydział SWPS startuje z rekrutacją na kierunek wzornictwo School of Form na specjalizację communication design. Na dokumenty wraz z portfolio czekamy do 31 stycznia 2012 r.

1000 zł miesięcznego stypendium, staże z wynagrodzeniem 2 400 zł miesięcznie, specjalistyczne pracownie multimedialne tzw. Smart Room, innowacyjne warsztaty, rozwijające praktyczne umiejętności projektanta (Ideas School, Research School, Technology School), zajęcia z wybitnymi światowej sławy profesorami czy specjalistyczny język angielski – to tylko część atutów, z których skorzystają przyszli studenci School of Form, dzięki dofinansowaniu z UE. Rekrutacja na semestr letni (od lutego 2012 r.) ruszyła 14 listopada. Warto pospieszyć się ze złożeniem dokumentów, bo liczba miejsc jest ograniczona (25 osób).

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w ramach nowego projektu na uatrakcyjnienie programu kształcenia na wzornictwie School of Form – kierunku strategicznego dla gospodarczego rozwoju Polski – pozyskała blisko 3,6 mln. zł! Uczelnia otrzymała najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Zwiększenie liczby absolwentów kierunku wzornictwo na wydziale zamiejscowym w Poznaniu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprzez uatrakcyjnienie programu kształcenia” już w lutym 2012 roku kolejne 25 osób rozpocznie naukę na wzornictwie School of Form.

1000 zł stypendium

Studenci, którzy podejmą kształcenie na kierunku wzornictwo będą mieli możliwość ubiegania się o stypendium motywacyjne w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie. Otrzyma je połowa najlepszych studentów. W I semestrze będzie ono przyznawane na podstawie ocen ze świadectwa maturalnego, a w kolejnych za wyniki w nauce z poprzedniego semestru.

Staże z wynagrodzeniem 2 400 brutto

Wszyscy studenci SoF będą mogli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne podczas staży 1,5 i 3 miesięcznych z wynagrodzeniem w wysokości 2 400 zł brutto/mies. Odbywać się będą w małych maks. 3-osobowych grupach w firmach projektowych, studiach designerskich, działach kreatywnych i wdrożeń nowych produktów, agencjach reklamowych oraz firmach odzieżowych. Staże, zakończone realizacją projektów, stanowią świetną okazję do zdobycia konkretnych praktycznych umiejętności, ale i nawiązania współpracy z danym przedsiębiorstwem.

Język angielski dla projektantów

Studenci wzornictwa będą mogli także poszerzyć swoje kompetencje i wziąć udział w bezpłatnych specjalistycznych kursach z języka angielskiego, nakierowanego na język branżowy związany z designem. Doskonalenie umiejętności w tym zakresie jest szczególnie ważne w branży tak nasyconej terminami anglojęzycznymi, nastawionej na innowacje, śledzenie światowych trendów, raportów, najnowszych badań czy znajomość specjalistycznych publikacji lub komunikację z firmami międzynarodowymi.

Innowacyjny program

W nowoczesnej pracowni multimedialnej tzw. SMART ROOM studenci SoF będą odbywać szereg zajęć warsztatowych w ramach kilku bloków tematycznych związanych m.in. z nauką poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, możliwości i ograniczeń płynących z wdrażania oryginalnych pomysłów (Ideas School), badaniem ludzkich potrzeb i zachowań i tworzenie innowacyjnych produktów (Research School) oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii (Technology School). Nabędą dzięki temu specjalistyczne umiejętności praktyczne niezbędne w zawodzie projektanta. Będą także dobrze przygotowani do udziału w wykładach profesorów z zagranicznych uczelni, światowej rangi ekspertów w danych dziedzinach. Zajęcia zakończą się przygotowaniem pod ich okiem kilku projektów.

Ponadto studenci SoF będą mogli wziąć udział w bezpłatnych dodatkowych zajęciach z technik plastycznych, wyrównujących poziom umiejętności rysunkowych.

Według raportu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z września 2009 r., każdego roku w Polsce edukację w zakresie designu kończy ok. 300 absolwentów z tytułem licencjata oraz ok. 140 z tytułem magistra. Raport wskazuje na nikłą współpracę pomiędzy projektantami i przedsiębiorstwami oraz niewystarczający poziom nauczania na istniejących wydziałach wzornictwa, a co za tym idzie niski odsetek studentów tego kierunku, którzy podejmują pracę w swoim zawodzie. Zgodnie z założeniem twórców, School of Form ma być odpowiedzią na braki obserwowane na polskim rynku usług edukacyjnych w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Więcej informacji o School of Form i rekrutacji: www.sof.edu.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas