Designteka

wnętrza

Złote dodatki we wnętrzach

23.02.2017

Złote dodatki we wnętrzach to żadna nowość. Złota, zdobiona rama lustra czy klasyczny żyrandol były symbolami mieszkań naszych babć. Od niedawna złoto przeniosło się na design nowoczesny. Metalicznym blaskiem pokrywa się przedmioty codziennego użytku nadając im zabawny, nieco zaskakujący charakter. Kolor zarezerwowany do tej pory dla pałacowej stylistyki wyszedł z cienia muzeów i na stałe zagościł w naszych domach. Aby uniknąć kiczu, warunek jest jeden – złoto uwielbia prostą formę i zestawienie z surowymi materiałami. Świetnie prezentuje się solo, jako akcent przyciągający uwagę i rozświetlający wnętrze. Nadużywanie jest niewskazane.

Lampa CablePower, CableONE metallic gold

Lampa CablePower, CableONE metallic copper

Złote i miedziane oprawki z nowej serii lamp CablePower „metallic” , błyszczą w zestawieniu z kablem w tekstylnym oplocie. Prosta forma lamp CablePower w całkiem nowej odsłonie to elegancka biżuteria dla naszych mieszkań. Lampy dostępne w wersji pojedynczej lub w pękach od kilku do kilkunastu żarówek. Metaliczne oprawki najlepiej wyglądają z kablami w skandynawskich kolorach, bieli, szarości i czerni oraz towarzystwie takich materiałów jak surowe drewno czy beton. Taki zestaw to klucz do sukcesu.

Projekt Archissima, architekt wnętrz Agnieszka Cupryś Wilk; Lampa CablePower MedusaXL copper

Wnętrze sypialni pomimo użycia surowych materiałów takich jak cegła, drewno czy len w naturalnych kolorach nie jest zimne. Błyszczące dodatki dodają przytulności a nietypowe użycie materiałów urozmaica wnętrze.

Lampa DOT copper, CablePower, złoty żuk Broste Copenhagen

Metaliczne mogą być też drobiazgi takie jak sztućce, świeczniki, półmiski czy choćby figurka. W każdym wypadku są ciekawą odmianą i na pewno nie pozostaną niezauważone.

Więcej na stronie www.cablepower.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas