Designteka

wydarzenia

Zwycięzca Grolsch Independence Award

09.10.2010

Znamy już laureata Konkursu Grolsch Independence Award.

Spośród blisko 2000 zgłoszeń jury najbardziej doceniło pracę wideo Michała Brożonowicza. Będzie można oglądać ją od 4 do 10 października w warszawskim Centrum Kultury „Nowy Wspaniały Świat”. Brożonowicz otrzymał statuetkę Grolsch Independence Award oraz 10 tysięcy złotych na rozwój swojej pasji.

Jego dzieło zostanie także pokazane w dniach 15 i 16 października w przestrzeni festiwalowej FreeFormFestival.

Może je także zobaczyć na stronie grolsch.pl

- Przyznaliśmy główną nagrodę za ciekawą synchronizację tego co w głowie i uszach, z klasycznym pejzażem w tle – mówi o zwycięskiej pracy Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc! Zmiana, główna jurorka konkursu Grolsch Independence Award. Zaproponowana przez Brożonowicza filmowa miniatura to zapis momentu, w którym szare, wieczorne tło wielkiego miasta „ożywa”, gdy widoczny w filmie autor nagle zakłada słuchawki. – Mój film jest eksperymentalną próbą połączenia obrazu i dźwięku, próbą zobaczenia dźwięku w filmie – opisuje autor. Ścieżką dźwiękową jest fragment utworu Massive Attack „Paradise Circus”, który został wykorzystany zgodnie z zasadami Creative Commons, a więc w sposób innowatorski i twórczy.

Bartek Chaciński, Michał Brożonowicz, Bogna Świątkowska

Michał Brożonowicz, Filip Fiedorow, Bartek Chaciński

Michał Brożonowicz studiuje obecnie realizację telewizyjną i filmową w PWSTTViT w Łodzi. Zrealizował dotąd filmy: „Ja tu rządzę” (dokument inscenizowany/eksperyment; 2009), „Co słychać” (eksperyment; 2009), „Przypis do rubryki ‘sen’” (fabularny; 2010) oraz „Mam prawo tu stać” (dokument; 2010; wkrótce premiera!) W ciągu najbliższego roku ma zamiar nakręcić krótkometrażowy film fabularny.

Wirtualna prezentacja wszystkich prac finalistów konkursu Grolsch Independence Award obejmuje zarówno wideoinstalację zwycięzcy, jak również murale, autorsko zdobione winylowe figurki Designer Toys, fotografie oraz utwory muzyczne. – Widzowie będą mogli zapoznać się zarówno z multimedialnym tworzywem, którym posługują się współcześni niezależni artyści, jak również poznają ich życiorysy oraz fascynacje – o idei prezentacji mówi Tomasz Kanton, brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej – chcemy bowiem zainspirować innych, mniej lub bardziej anonimowych twórców do śmiałego upublicznienia swoich dzieł. Zależy nam, by zaznaczyli się w szerszej świadomości odbiorców.

Prace finalistów konkursu (An on Bast aka Anna Suda, Byanca aka Anna Hebda, Michał Brożonowicz, Paweł Cegłowski, Mateusz Gapski, Weronika Gęsicka, Anna Gubernat, zespół Hellow Dog, Ordinary Brainwash aka Rafał Żak, Mariusz Pietranek, Paulina Sadowska) Grolsch Independence Award będzie można oglądać w „Nowym Wspaniałym Świecie” do 10 października w godzinach 20.00-24.00.

Ideą konkursu Grolsch Independence Award jest poszukiwanie i promowanie talentu młodych, niezależnych duchem artystów, którym trudno zaistnieć na polskiej scenie artystycznej, a których prace nie odbiegają od światowych standardów. Grolsch aranżując wydarzenia artystyczne, chce wspierać twórców, którzy w swoich pracach prezentują niestandardowe spojrzenie na sztukę i otaczający świat. Pomysł na konkurs i nagrodę Grolsch Independece Award powstał po ubiegłorocznej, piątej edycji Free Form Festival, kiedy to Grolsch po raz pierwszy podjął współpracę z festiwalem będącym przeglądem nowoczesnej i niezależnej sztuki europejskiej w środowisku miejskim.

FreeFormFestival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim, a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych. Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych – w programie znajdują się zarówno liczne koncerty, live acty, sety dj’skie, jak również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

FreeFormFestival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.

Więcej szczegółów konkursu Grolsch Independence Award na www.grolsch.pl/konkurs

Szczegóły festiwalu FreeFormFestival na www.freeformfestival.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas