Designteka

wydarzenia

Design dla Szczecina

02.11.2009

Ruszył międzynarodowy konkurs na projekt tkaniny miasta, której wzór zostanie zastosowany m.in. w środkach komunikacji miejskiej.

Miasto Szczecin od kilkunastu miesięcy wdraża strategię marki Szczecin, w tym System Identyfikacji Wizualnej miasta (SIW). Barwą niebieską, zieloną i granatową obejmowane są wszelkie formy komunikacji wizualnej miasta: promocja, architektura, przestrzeń miasta, taksówki, wiaty przystankowe autobusy i tramwaje.

design dla szczecina

Po szeregu pierwszych wdrożeń miasto przygotowuje się do opracowania Systemu Informacji Miejskiej, który wyznaczy najważniejsze trendy w zakresie opisu przestrzeni miasta. Obecnie pojawiły się możliwości techniczne objęcia wspólnym systemem tkanin stosowanych w autobusach i tramwajach. Są one trwałym elementem wyposażenia pojazdów, ich okres użytkowania wynosi nawet do 10 lat.

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszego wzoru tkaniny. Zwycięska praca zostanie sprawdzona podczas wstępnej produkcji i po pomyślnych testach natychmiast przekazana do stosowania jako oficjalny wzór tkaniny w komunikacji miejskiej Szczecina obowiązujący już od początku 2010 roku.

tkanina.preview

Konkurs adresowany jest głównie do projektantów, grafików i designerów, którzy na przesłanie swoich prac mają czas do 16 listopada. Projekty powinny być wyrazem wizji Miasta Szczecin Floating Garden oraz uwzględniać wymogi technologiczne opisane w regulaminie dostępnym na stronie www.szczecin.eu/konkurs.

Rozstrzygnięcie i prezentacja zwycięskiego projektu nastąpi 21 listopada, podczas targów „Wszystko dla domu”. Główną nagrodę stanowi zestaw profesjonalnych graficznych programów komputerowych.

Najlepsze prace zostaną wyróżnione oraz zaprezentowane na kilku wystawach w Szczecinie oraz w największych polskich miastach. Szczegóły dot. konkursu oraz nagród znajdują się na stronie konkursu.

Celem organizatorów jest połączenie nowoczesnego designu i rozwiązań praktycznych, ściśle związanych z ideą i estetyką Floating Garden 2050. Organizatorzy wierzą, że to interesujące zadanie zainspiruje artystów zdolnych, kreatywnych i odważnych.

Konkurs rozpoczyna cykl aktywności Miasta „Design dla Szczecina” realizujących kreatywne rozwinięcia Systemu Identyfikacji Miasta. Zaplanowane projekty mają na celu wzmacnianie obrazu Szczecina, jako twórczej przestrzenni do realizacji nowatorskich przedsięwzięć.

Źródło i zdjęcia: www.szczecin.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas