Designteka

architektura, wydarzenia

Nowe Piętro

08.02.2010

Młoda architektura, grafika i wzornictwo to cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

logo

Na najbliższe spotkanie organizatorzy zapraszają w środę 17 lutego 2010 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Gośćmi wieczoru będą: Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki. Kolejne w każdą przedostatnią środę miesiąca.

ARCHITEKTURA

Pracownia jojko+nawrocki architekci działa od roku 2004. Jej twórcy, Marcin Jojko i Bartłomiej Nawrocki, ukończyli Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Praktykowali w wielu biurach w kraju i za granicą, m.in. u Dicka van Gamerena. Obecnie dzielą czas między pracę w Paryżu, Amsterdamie i Katowicach. Wkrótce ukończona zostanie budowa domów w Rybniku ich autorstwa. Są zwycięzcami międzynarodowego konkursu studenckiego Eklektyzm dzisiaj – willa miejska (2003) oraz konkursu na osiedle mieszkaniowe TBS w Częstochowie (2004). Otrzymali też II nagrodę za projekt zagospodarowania placu Wolnica w Krakowie (2009).

02_art(3)

04_art(2)

GRAFIKA

Studio Temperówka powstało w 2003 roku. Jego założycielkami są Maria Bukowska i Justyna Kosińska, absolwentki Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Studio specjalizuje się w grafice wydawniczej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, przygotowując m.in. oprawę graficzną organizowanych przez nie wydarzeń. Projekt katalogu Young Polish Cinema dla Instytutu Adama Mickiewicza zdobył wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2006. Wśród klientów Temperówki są firmy związane z mediami i sztuką, jak również branżą spożywczą, farmaceutyczną i finansową. Studio swobodnie operuje różnymi stylami, najchętniej wykorzystując proste, wyraziste formy i śmiało łącząc tekst z obrazem.

Print

DIZAJN

LaPolka to grupa założona w 2004 roku przez dwie absolwentki Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP, Annę Piwowar i Martę Białecką. Artystki zajmują się dizajnem, grafiką użytkową oraz projektowaniem małej architektury i scenografii. Są autorkami kilkudziesięciu okładek książkowych, logotypów i systemów identyfikacji wizualnych dla firm. Najszerzej znana jest jednak ich działalność w zakresie wzornictwa. Stolik Konjak, z nogami zrobionymi z butelek, lekkie kolumny-siedziska z pianki czy lampa w kształcie psa to zabawa z formą, ale też przedmioty w pełni użytkowe.

SZKLO_DMUCHANE11_lapolka_art

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 17.02.2010, godzina 18.00-20.00

ul. Pańska 3, Warszawa

www.artmuseum.pl

Źródło i zdjęcia: architektura.muratorplus.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas