dodatki
OOdesign!!!
OOdesign to jednoosobowe studio projektowe, tworzone przez Natalię Bieńkowską, które powstało w grudniu 2008.
Natalia Bieńkowska oprócz projektowania przedmiotów zajmuje się także architekturą i wnętrzami (z wykształcenia jest architektką).
Nazwa OOdesign – czytaj „o-o” – ma się kojarzyć z dźwiękiem niespodzianki, odkrycia, zaskoczenia.
OO to takie „oczy szeroko otwarte” (do tego skojarzenia nawiązuje też logo).
OOdesign regularnie pojawia się na recyklingowo-kreatywnej imprezie przeTwory w Warszawie (przy tej okazji powstał pomysł dzierganych z używanej odzieży pufów i dywanów), a w 2009 Natalia Bieńkowska miała przyjemność zaprezentować swoje projekty także na Gdynia Design Days („Design w Kontenerach”), Łódź Design (wystawa „Kreatywne wyzwania XXI wieku Corian” i wystawa „Mój świat jest EKO”) i na wystawie w ramach festiwalu „Warszawa w budowie” organizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a także na wystawie „Co to jest etnodizajn?” Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
Produkty OOdesign można kupić przez stronę internetową OOdesign, w sklepach Evergreen i Beetroot w Warszawie, a także w kilku sklepach internetowych.
W kolekcji OOdesign każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać między przedmiotami, takimi jak podpórki do książek, solniczka i pieprzniczka, które idealnie sprawdzą się w naszych domach, ale także będą doskonałym prezentem. A pufa, dywan czy niezwykły stolik staną się także doskonałym uzupełnieniem wnętrza.
Projekty OOdesign:
STOLIK kawowy – „przykanapowy”.
Swoją oryginalność zawdzięcza temu, że nie potrzebuje popularnych dodatków typu haftowany bieżnik. Stolik zdobi ażurowy ornament, który jest integralną częścią mebla. Wzór wycięty laserowo w arkuszu blachy jest inspirowany kresowym haftem krzyżykowym. Stolik wykonano ze stalowej blachy o grubości 3mm, lakierowanej proszkowo na biało.
ZEN
To komplet, w skład którego wchodzi minimalistyczna solniczka i pieprzniczka w kształcie kamieni – przeniesionych w „krajobraz” kuchni czy jadalni. Materiał z jakiego są wykonane to ceramika szlachetna szkliwiona szkliwem białym lub czarnym półmatowym.
BUNNY i RUDI
To podpórki do książek w kształcie zabawnego królika lub renifera (wersja sezonowa – świąteczna), w prosty sposób rozwiązują problem przewracających się książek. Wykonane z blachy stalowej o grubości 1mm, lakierowanej proszkowo na biało.
PROJEKTY RECYKLINGOWE
Są to projekty niepowtarzalne, bo wykonane ręcznie. Materiałem jest używana odzież (t-shirty, bluzy dresowe, polarowe), z której po pocięciu na długie wąskie paski, dziergane są wielkim szydełkiem siedziska i dywany. Oprócz recyklingu materiału, projekt ten odkrywa na nowo także tradycyjną, trochę zapomnianą dziś technikę szydełkową, i wykorzystuje ją dla nowoczesnego wzornictwa. Współczesny charakter tego rękodzieła podkreśla kolorystyka.
Wykonując pufy lub dywany na zamówienie, projektantka może jako materiału użyć także byłych ulubionych t-shirtów zamawiającego, dzięki czemu otrzymany przedmiot staje się bardzo osobisty.
PODUCHA (projekt recyklingowy)
Wielka, okrągła i przytulna o przyjemnej fakturze szydełkowego splotu.
DYWAN (projekt recyklingowy)
Układanka z dowolnej liczby sześciokątnych modułów, dzięki czemu w efekcie otrzymujemy dywan o kształcie i rozmiarze dopasowanym do indywidualnych potrzeb.
KOMIKS
Półki ścienne w kształcie komiksowych „dymków”, zapewniają ciekawy efekt nawet w przypadku, gdy półka jest pusta. Dwa warianty półki umożliwiają stworzenie na ścianie kompozycji, swego rodzaju „rozmowy” (np. nad dwuosobowym łóżkiem). Projekt został wyróżniony przez firmę DuPont w konkursie „Kreatywne wyzwania XXI wieku Corian” – prototyp wykonano z Corianu i zaprezentowano na wystawie w ramach Łódź Design 2009.
Jest to projekt w trakcie powstawania.
Więcej na: