Designteka

Sztuka zaklęta w rzemiośle

15.09.2023

Kino Architektek to autorski projekt OKK! PR, mający na celu integrację kobiet z branży architektonicznej. Ekscytujący seans filmowy to bowiem świetny pretekst do dyskusji, rozmów i nawiązywania nowych relacji. Każda edycja uświetniona jest obecnością gościa specjalnego -wyjątkowej kobiety, której sylwetka i dorobek zawodowy inspirują i zachęcają do samorozwoju. Podczas przyjemnego, sierpniowego wieczoru odbyło się kolejne spotkanie z cyklu, podczas którego wystąpiły Anna Orska i Małgorzata Łupina.

Olga Kisiel-Konopka, właścicielka OKK! PR od lat współpracuje z architektkami i projektantkami, a jej zespół to w dużej mierze właśnie kobiety. Dlatego wierzy w synergię, moc kobiet i siłę wspólnego działania. Założycielka agencji, kierując się tym przekonaniem, zdecydowała się zaaranżować przestrzeń do dialogu między architektami, projektantami wnętrz i markami – przyjaciółmi OKK! PR. Wszystko to oczywiście w starannie wybranej scenerii, której tłem stała się ambitna kinematografia.

Kinogram w Fabryce Norblina to nie tylko miejsce seansów filmowych. W kinie można także posłuchać muzyki na żywo i obcować z dziełami sztuki. Znakomicie zaprojektowane, designerskie wnętrze podkreśla wyjątkowe walory przestrzeni i inspiruje do wszechstronnego obcowania z kulturą. Nic więc dziwnego, że właśnie to wyjątkowe miejsce stało się oprawą wydarzenia.

Drugie spotkanie z cyklu Kino Architektek

29 sierpnia b.r. miało miejsce drugie spotkanie z cyklu Kino Architektek, które przeniosło zaproszonych gości w podróż do barwnych, egzotycznych krajów. To za sprawą dwóch fantastycznych kobiet – Anny Orskiej oraz Małgorzaty Łupiny. Anna Orska tworzy biżuterię z charakterem, jej projekty są wyraziste, często wręcz kontrowersyjne. Każdy egzemplarz ma indywidualny charakter. To zasługa ręcznego wykonania oraz sięgania po osobliwe, często niepowtarzalne materiały. Razem z Małgorzatą Łupiną, drugą kobietą w historii, którą przyjęto na wydział operatorski łódzkiej filmówki, reżyserką i operatorką dokumentów zdobywających nagrody na światowych festiwalach, dzieliły się wrażeniami z barwnej wycieczki do Maroka. W inspirującej rozmowie z Olgą Kisiel-Konopko opowiadały też o początkach współpracy i wyzwaniach, które napotkały na swojej drodze zawodowej.

„Rzemiosła świata według Orskiej” – przedpremierowy pokaz filmu

Po barwnych opowieściach i pełnej natchnienia rozmowie odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Rzemiosła świata według Orskiej: Maroko – wyczarowane z metalu” z cyklu dokumentów w Zoom TV. Seans był relacją z podróży Anny Orskiej do energetycznego Marakeszu, gdzie artystka poznała tajniki ręcznej, tradycyjnej metaloplastyki. Projektantka biżuterii uda się także na pustynię Agafay, aby odetchnąć i skoncentrować się na projektowaniu. To tu m.in. odwiedzi lokalną spółdzielnię, w której kobiety ręcznie wytłaczają olej arganowy. Za projekt odpowiadają Małgorzata Łupina, Dyrektorka Programowa i ds. Produkcji Telewizyjnych w Grupie Kino Polska oraz Anna Orska, projektantka biżuterii artystycznej ORSKA. Filmy produkuje Make it.

Inspiracje Marokiem – nowej kolekcji biżuterii ORSKA

Moderowane przez Olgę Kisiel-Konopkę dyskusje, jak i sam seans filmowy stały się także znakomitą okazją do poznania koncepcji nowej kolekcji biżuterii ORSKA. Anna Orska odwiedziła Maroko kilka razy, nie mogąc wybrać warsztatu, w którym chciałaby zatrzymać się na dłużej. Snycerka, mozaika, inkrustacja, sztukateria czy metaloplastyka? Każde rzemiosło i każda technika fascynowały. Zwyciężyła miłość do metalu. Projektantka zainspirowała się orientalnymi lampami o misternej, koronkowej konstrukcji, przez które wiązki światła migoczą niczym gwiazdy. To one będą inspiracją do jej stworzenia.

Kolejna edycja Kina Architektek. Zapraszamy już 21 września!

Pełen kolorów, egzotyki i ręcznego rzemiosła seans zachęcił także architektki do wymieniania wrażeń, poglądów i rozmów w kuluarach, podczas których nawiązywały ze sobą wartościowe relacje. Kolejna edycja Kina Architektek odbędzie się już 21 września, a gościem specjalnym będzie kolejna inspirująca kobieta.

Partnerami wydarzenia byli: Parkiet Hajnówka, Kontakt Simon, Centrum Designu Domoteka, Rockfon, ORSKA
Partner wspomagający: Plantes & Parfums

Po więcej informacji zapraszamy na: www.okkpr.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas