Designteka

lifestyle

Wspólna inicjatywa dla wody

14.11.2022

13 listopada wolontariusze z firmy Geberit, w ramach współpracy ze szwajcarską organizacją Helvetas, wylecieli do Nepalu. Zespół weźmie udział w dwutygodniowym wyjeździe, w czasie którego będzie pracował przy doprowadzeniu wody pitnej do wioski w Nepalu Zachodnim. Prace będą polegać na wybudowaniu infrastruktury – począwszy od wykopania rowów, układania i spawania rur, aż do wybudowania zbiornika wodnego służącego magazynowaniu wody.

Wsparcie zespołu Geberit

Zespół pracowników firmy Geberit weźmie udział w dwutygodniowym wyjeździe do Nepalu, w czasie którego będzie przez tydzień pracować przy projekcie realizowanym przez organizację Helvetas w Nepalu Zachodnim. To już kolejna taka inicjatywa wolontariuszy Geberit, którzy w ramach kooperacji z organizacją, realnie wpłyną na poprawę warunków sanitarnych w tych rejonach.

Wolontariusze będą wykonywać szereg zadań, które mają na celu wsparcie górskiej wioski Badipati w doprowadzeniu czystej wody pitnej. W ich skład będą wchodzić takie czynności jak: kopanie rowów, układanie i spawanie rur, budowanie konstrukcji zbiornika do magazynowania wody. Oferując swoją pomoc bezpośrednio na miejscu, zespół pracowników ma za zadanie pokazać lokalnej ludności, w jaki sposób można tworzyć za pomocą dostępnych środków i materiałów, zbiorniki na wodę i studnie.

Wolontariusze Geberit, swoją podróż rozpoczną w stolicy Nepalu, Katamandu. Następnie udadzą się, dostępnymi środkami transportu, do regionu położonego w dystrykcie Surkhet, gdzie realizowany będzie projekt. Prace pomocowe wolontariuszy w górskiej wiosce w Nepalu Zachodnim potrwają około tygodnia. W tym czasie pracownicy będą mieszkać u nepalskich rodzin w najprostszych warunkach, bez zachodnich udogodnień, tak aby poznać życie codzienne i problemy, z jakimi zmagają się zamieszkujący tam Nepalczycy. Brak prysznica, latryna jako WC – to tylko część problemów sanitarnych. Na miejscu, oprócz codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności, zespół będzie miał okazję poznać nową kulturę, historię a także spróbować kuchni Nepalu.

Nepal jest jednym z krajów, w którym ilość wody jest nadal dużym problemem. Inicjatywy, takie jak pomoc lokalnej ludności w tworzeniu zbiorników do magazynowania wody, stanowią cenne wsparcie i pozytywny bodziec do działania. Co więcej, ułatwią codzienne życie mieszkańcom, którzy nie będą musieli chodzić wiele kilometrów po wodę. Decyzja o zaangażowaniu firmy Geberit w działalność na rzecz poprawy warunków sanitarnych w Nepalu wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit. To firma świadoma i odpowiedzialna, która patrzy nie tylko na biznes, ale także na ludzi, angażując się w projekty społeczne. – podkreśla Agnieszka Sąsiadek, koordynatorka wyjazdu z ramienia firmy Geberit.

Projekt Helvetas w Nepalu

Projekty, inicjowane przez szwajcarską organizację, wspierają lokalne władze Nepalu w zakresie podziału dostępnych zasobów wodnych w ich społecznościach, a także w zarządzaniu nimi w ekonomicznie efektywny sposób. Zazwyczaj stanowią niewielkie projekty związane z wodą i kanalizacją w zachodnich częściach Nepalu. Prowadzone inicjatywy mają na celu edukowanie władz lokalnych i rzemieślników, małych przedsiębiorstw w zakresie wykorzystania latryn w rolnictwie i budowania studni.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas