Designteka

wydarzenia

Architekci w Owocach! – IV spotkanie

27.05.2010

Owoce i Warzywa zapraszają na czwarte już spotkanie z architekturą. Tym razem gościem będzie Mirosław Nizio – specjalista od współczesnych obiektów muzealnych.

Mirosław Nizio – absolwent Fashion Institute of  Technology NY i warszawskiej ASP . Po trzynastu latach pracy i studiów w Nowym Jorku, wrócił do Polski, zakładając w 2002 roku na warszawskiej Starej Pradze Studio architektoniczne Nizio Design International, połączone z galerią sztuki współczesnej Nizio Gallery.

Studio NDI wyspecjalizowało się w projektowaniu zespołów muzealnych, ekspozycji tematycznych i wnętrz autorskich. Ich projekty i realizacje starają się na nowo definiować podejście do tworzenia publicznych przestrzeni ekspozycyjnych. Zamiast miejsc kojarzonych z tradycyjną ekspozycją tworzą interaktywne przestrzenie narracyjne, wciągające zwiedzających w swoją fabułę niczym nowoczesny teatr. Istotny jest taki dobór środków wyrazu, który pozwoli w oparciu o zaawansowaną technikę i nowoczesną sztukę stworzyć przestrzeń praktyczną i symboliczną zarazem.

Wśród zrealizowanych lub przygotowywanych do realizacji projektów Nizio Design International znajdują się projekty: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum byłego Obozu Zagłady w Bełżcu, Muzeum Fabryki Poznańskiego w Łodzi, Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu (I nagroda w międzynarodowym konkursie) Muzeum „Świętokrzyski Sztetl”, kompozycja rzeźbiarsko-architektoniczna „Gross-Rosen- Kamienne Piekło”.

Spotkanie z Mirosławem Nizio w Klubokawiarni Owoce i Warzywa (Traugutta 9) odbędzie się w środę, 2 czerwca 2010 roku, o godz. 18-tej.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas