Designteka

wnętrza

Murano i szklany design

20.01.2016

Reflex to pierwsza firma, która do produkcji swych mebli zaczęła stosować sławne szkło Murano.

Marka powstała ponad dwadzieścia lat temu z ambitnym planem wykorzystania szkła w nowatorski sposób, przy użyciu nowych technologii.

Pierwsze szklane przedmioty powstały już około 3000 lat przed naszą erą. Wytwarzaniem szkła zajmowali się Fenicjanie, a także starożytni Grecy i Rzymianie, ale było ono odmienne od tego, które znamy dzisiaj – chropowate, nieprzyjemne w dotyku i mętne w kolorze. Twarde i przeźroczyste szkło wynaleziono około XIII wieku, a jego twórcami byli rzemieślnicy z Murano. To oni jako pierwsi doskonalili i rozwijali produkcję wyjątkowego, pięknego, pełnego blasku szkła, które jest cenione i znane na całym świecie do dzisiaj. Niesamowite szkło Murano nadal wytwarza się poprzez techniki sprzed stuleci i w dalszym ciągu budzi ono podziw i największe uznanie klientów.

Reflex to pierwsza firma, która zaczęła wykorzystywać duże tafle szkła Murano do produkcji stołów i wielu innych mebli. Dzięki niej – również zwykłe szkło użytkowe zaczęto barwić i przekształcać podgrzewając, a poprzez liczne eksperymenty – nadawać mu ciekawe formy.

Marka Reflex działa na rynku światowym od ponad dwudziestu lat. Od początku realizuje ambitnym plan, jakim jest wykorzystanie szkła w nowatorski sposób, przy użyciu nowych technologii. Reflex tworzy przedmioty piękne i unikatowe. W ten sposób powstają meble będące przykładem doskonałej syntezy współczesnej techniki i nowoczesnego projektowania. Obok szkła, Reflex wykorzystuje też inne szlachetne materiały, takie jak marmur, kute żelazo i drewno, i po mistrzowsku łączy je ze sobą.

Pierwotnie firma funkcjonowała jako huta szkła przemysłowego. Założono ją w latach 40. ubiegłego wieku, było to przedsięwzięcie rodzinne, bazujące na tradycji i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie Reflex to świetnie prosperująca marka, znana na całym świecie z doskonałego szklanego designu. Współpracuje z najlepszymi biurami projektowymi i architektami, zarówno włoskimi, jak i zagranicznymi. Do najbardziej znanych należą: Pininfarina, Sacha Lakic, Maurice Barilone, Andreé Putman, Arnaldo Gamba, Leila Guerra i Marco Piva.

Projekty Reflex można podziwiać i zamówić w warszawskiej Galerii Mebli Ekskluzywnych Heban (www.galeria.heban.pl)

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas