Designteka

wydarzenia

Odczarowanie sztuki tatuażu

04.10.2016

Show you are not afraid – komunikacja oraz identyfikacja, która podkreśla piękno tatuażu.

Odczarowanie sztuki tatuażu – z takim założeniem agencja Minima projektowała komunikację oraz identyfikację wizualną dla poznańskiego salonu TATTOO.PL.

Artystom i właścicielom studia zależało na tym, aby nowy wizerunek odzwierciedlał ich codzienną filozofią działania.

- Za swój najważniejszy cel uważamy popularyzację zjawiska tatuażu i sztuki ciała poprzez swoją działalność i współpracę z subkulturą tatuażu – mówi Sławomir Frączek, właściciel TATTOO.PL. W swoim projekcie agencja chciała w pełni zrealizować te założenia, oddać kulturową misję i filozofię z jaką funkcjonuje salon. Nowa komunikacja oraz identyfikacja wizualna rezygnuje z mrocznej otoczki z jaką stereotypowo kojarzymy studia tatuażu. Zamiast tego proponuje jasny, prosty i pełen światła projekt. Tatuaże traktowane są tutaj jak pełnoprawne dzieła sztuki, którym nadano wyjątkową oprawę wykorzystując stylistykę passe-partout.

W Key Visualu postanowiono pokazać zdjęcia klientów TATTOO.PL na jasnym tle, tak aby podkreślić artystyczny wymiar ich tatuaży. Całość została wzmocniona odważnym hasłem „Show you are not afraid”. Minimalistyczna oprawa pozwoliła wydobyć na pierwszy plan piękno projektów zrealizowanych w TATTOO.PL oraz zbudować identyfikację, która zdecydowanie wyróżniła studio na tle konkurencji. Agencja jest odpowiedzialna za strategię komunikacji, KV, CI, materiały BTL oraz stronę www.

- Komunikacja zaprojektowana przez Minimę jest spójna z filozofią naszego działania. Dzięki pracy z agencją osiągnęliśmy wiele z naszych założeń, które wpisują się w potrzeby klientów – podsumowuje współpracę Sławomir Frączek, właściciel TATTOO.PL.

Marka: TATTOO.PL – Tattoo & Piercing studio

Strona: www.tattoo.pl

Agencja: Minima Advertising People

Strona agencji: www.minima.pl

Dyrektor kreatywny: Krzysztof Fabianowski

Dyrektor artystyczny: Krzysztof Fabianowski

Dyrektor Organizacyjny: Anna Szymczak

Foto: Michał Świtalski

MINIMA Advertising People to poznańska agencja reklamowa założona w 2005 roku. Specjalizuje się w tworzeniu marek od samych fundamentów, dlatego motto agencji brzmi: Big things often have small beginnings. Dzięki ich działaniom powstają silne, rozpoznawalne marki wyposażone w kompletny zestaw narzędzi do komunikacji.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas