Designteka

wnętrza

Petite Friture na targach w Polsce

01.03.2017

Marka Petite Friture po raz pierwszy w historii polskich targów zaprezentuje swoje produkty w Strefie Designu Ewa & wnętrze. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce podczas Targów Dom Inteligentny 2017 w dniach 3-5 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Firma Petite Friture wyznacza trendy na rynku wyposażenia wnętrz od 2009 r., a jej produkty pojawiają się na najbardziej prestiżowych światowych targach designu, takich jak IMM Cologne, Maison & Objet Paris czy Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Markę tę wyróżniają doskonałe produkty projektowane przez designerów nie tylko z Francji, ale też z innych krajów. Spośród nich warto wymienić takie nazwiska jak: Claesson Koivisto Rune, Sam Baron czy Noé Duchaufour Lawrance. Z tych kooperacji powstały przedmioty doceniane przez użytkowników i branżę, często określane mianem sztuki użytkowej.

Światowy sukces Petite Friture przyniosło wprowadzenie do oferty ażurowej lampy Vertigo projektu Constance Guisset, której niebanalna graficzna forma błyskawicznie zdobyła serca miłośników dobrego wzornictwa. Dzięki lekkiej konstrukcji z włókna szklanego i wyjątkowemu kształtowi nieprzerwanie fascynuje konsumentów swą zwiewnością i niepowtarzalnością. Kolejnym udanym projektem z początku kariery marki była lampa stołowa Tidelight autorstwa Pierre’a Favresse’a. W 2013 r. Petite Friture zapoczątkowała sukcesem swoją obecność również w sektorze meblowym, wprowadzając na rynek krzesło Market zaprojektowane przez Noé Duchaufour’a Lawrance’a oraz sofę Nubio wykreowaną przez Constance Guisset. Dwa lata później właścicielka firmy – Amélie du Passage nawiązała współpracę z Indią Mahdavi, w wyniku której powstała seria stolików Parrot zaprezentowana po raz pierwszy na targach Maison & Objet 2015.

Petite Friture nieprzerwanie proponuje konsumentom przedmioty użytkowe, które zachwycają formą, a ich wspólnym mianownikiem jest kreatywność i pomysłowość. Marka współpracuje z dekoratorami oraz architektami wnętrz i ma w swojej ofercie także produkty na rynek kontraktowy. W Polsce dostępna jest między innymi w warszawskim salonie Muppetshop (family design concept store), który w Strefie Designu Ewa & wnętrze zaprezentuje również niepowtarzalne tapety Wall & Deco i lampy Brokis. Na stoisku znajdą się także starannie wybrane najciekawsze meble i dodatki typowo z rynku dziecięcego, między innymi produkty wnętrzarskie marki Cybex zaprojektowane przez Marcela Wandersa.

Muppetshop gościom Strefy Designu przygotował wiele wyjątkowych atrakcji – między innymi specjalne rabaty na zamówienia składane podczas Targów Dom Inteligentny.

Zapraszamy serdecznie na stoisko 43.

Więcej o marce Petite Friture: www.petitefriture.com oraz www.muppetshop.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas