Designteka

wydarzenia

Rusza konkurs „Kreacje z natury”

25.05.2016

„Kreacje z natury” – międzynarodowy konkurs dla projektantów.

Barlinek Institute of Designe, ruszył właśnie z trzecią edycją konkursu dla architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to czysta przyjemność. Podobnie jak w latach ubiegłych Kreacje z natury, to coś więcej niż tylko konkurs – to całościowy plan kooperacji Barlinka z projektantami.

Tym razem uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie projektu, który będzie kreatywną interpretacją hasła „Deska przyszłości”. Koncept ma być ideą, myślą, wyobrażeniem produktu obecnego w naszym życiu za 10-15 a może i nawet 20 lat.

Konkurs rozszerza swój zasięg dotarcia do młodych i zdolnych osób w branży. Tegoroczna edycja jest komunikowana również wśród projektantów w Rosji, Rumunii a także Ukrainie.

Formuła konkursu składa się  z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy przedstawią ogólny koncept deski (m.in. moodborad ilustrujący źródło inspiracji dla projektu; pokażą czym kierowali się przy pracy nad wzorem, ale także będę mogli się zaprezentować pod kątem samego projektowania wnętrz),  w drugim etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni na dedykowane warsztaty, gdzie pod okiem ekspertów firmy Barlinek rozwiną  swoje projekty i zdobędą  nowe umiejętności. Efektem tych prac, będzie finalny projekt złożony do konkursu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia – takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie. Prace konkursowe jak co roku poza przedstawicielami Barlinka, oceniać będą autorytety z dziedziny architektury, designu: przewodniczący – Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Iwona Gach (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), a także Szymon Hanczar (Hanczar Studio).

Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród, wyróżnień odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Termin nadsyłania prac upływa 4 lipca 2016 roku. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.kreacjeznatury.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas