Designteka

wydarzenia

Polscy designerzy w Brukseli

30.08.2009

W dniu 10 września 2009 r. w prestiżowym Domu Aukcyjnym Pierre Berge & Associés w Brukseli zostanie otwarta wystawa „UNPOLISHED – young design from Poland”.

2

To największa od lat prezentacja współczesnego polskiego designu za granicą.

Na wystawie „UNPOLISHED – young design from Poland” zaprezentuje swoje dokonania 16 polskich projektantów i grup projektowych, z których większość należy do pokolenia „trzydziestolatków”.

Wystawa odbywa się w ramach organizowanego już po raz czwarty festiwalu DESIGN SEPTEMBER w Brukseli – jednego z najważniejszych europejskich przeglądów designu, grafiki użytkowej, architektury, wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej. Zaproszenie polskich twórców do wzięcia udziału w festiwalu, obok takich artystów jak Tom Dixon, Karim Rashid, Li Edelkoort czy Jurgen Bey potwierdza, że współczesne polskie wzornictwo jest atrakcyjne dla europejskiego odbiorcy.

Wystawa „UNPOLISHED – young design from Poland” została zorganizowana dzięki staraniom Instytutu Polskiego w Brukseli i Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Na wystawie będziemy mogli obejrzeć prace: Aze Design, Agnieszki Bar, Betonu, Dbwt, Gogo, Bogdana Kosaka, Kosmos Project, Agnieszki Lasoty, Malafor, Kariny Marusińskiej, Moomoo Architects, Bartosza Muchy, Puff -Buff Design, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Magdaleny Trzcionki, Oskara Zięty.

Na uwagę zasługuje proces tworzenia i dobór materiałów przez polskich projektantów. W związku z tym, że w Polsce cały czas mamy dosyć ograniczony dostęp do nowoczesnych materiałów i technologii, nasi projektanci wykorzystują w swoich pracach materiały naturalne – łatwo dostępne i niedrogie: drewno, płyty osb i mdf, filc czy materiały z odzysku. Większość zaprezentowanych na wystawie prac to prototypy, unikaty lub limitowane serie.

Natchnieniem dla niektórych projektów pokazanych na wystawie stała się polska tradycja, kultura materialna i rzemiosło.

Kuratorami wystawy jest Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny.

Agnieszka Jacobson-Cielecka to kuratorka wielu wystaw, znawczyni i popularyzatorska współczenego designu, dyrektor artystyczny festiwalu Łódź Design.

Paweł Grobelny – designer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Laureat wielu konkursów projektowych. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, a także organizacją wystaw designu.

Źródło: www.designseptember.be

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas