Designteka

wnętrza

Powitanie z Afryką

26.06.2024

Ten nowoczesny apartament to kwintesencja elegancji doprawiona nutą glamour oraz dobrym designem. Do głosu dochodzą tu jednak elementy inspirowane niesamowitym światem afrykańskiej przyrody. Ciemne zabudowy w kolorze hebanu, surowy w formie drewniany stół, a przede wszystkim niezwykle dekoracyjna tapeta w części dziennej – wykonana na zamówienie według autorskiego projektu. Całość wyszła spod kreski architektki Marzeny Miszczyk-Brzozowskiej, Ambasadorki marki Geberit.

Afrykańskie inspiracje

Wnętrza dwupoziomowego apartamentu w Katowicach, choć urządzone nowocześnie, zdecydowanie wyróżniają się na tle innych realizacji. To zasługa architekt Marzeny Miszczyk-Brzozowskiej, która wsłuchując się w potrzeby swoich klientów i podążając za ich naturalnym rytmem życia, tworzy projekty nietuzinkowe, w pełni wyrażające pasje i osobowość przyszłych mieszkańców. Tak było i w tym przypadku. Zafascynowani malowniczym krajobrazem Afryki i kulturą życia jej mieszkańców inwestorzy pragnęli, by głównym elementem wystroju ich wnętrz stała się nasycona barwami i motywami tego egzotycznego kontynentu fototapeta. Pojawiła się ona w otwartej strefie dziennej, zdobiąc jedną ze ścian na całej jej długości pomieszczenia. Wykonana według autorskiego projektu, wyznacza ona ton i rytm aranżacji, a jak podkreśla sama architekt, nie ma takiej drugiej na rynku.

Podążając tropem afrykańskich inspiracji, zaproponowała ona całą paletę barw i kolorów ziemi, nasyconych wigorem natury tego egzotyczne kontynentu. Ubrane w wysokiej jakości materiały tworzą one miejsce z jednej strony pełne energii i radości życia, z drugiej działające kojąco na zmysły, sprzyjające wypoczynkowi i relaksacji.

Z podziałem na strefy

Otwarta część dzienna została wyraźnie podzielona na różne strefy funkcjonalne, które wizualnie tworzą spójną całość. Strefę salonową wyznacza nieduża jasna sofa ze skórzaną, elegancką tapicerką, gdzie 3-osobowa rodzina wspólnie spędza wolny czas. Część jadalnianą organizuje duży drewniany stół, którego surowa forma oraz nasycony kolor, podkreśla charakter wnętrza. Całość uzupełnia ekskluzywna zabudowa kuchenna w ciemnym kolorze zwieńczona wyspą. O jej nowoczesnym charakterze przesądzają nie tylko matowe fronty, czy liczne przeszklenia, ale też wysokiej klasy wyposażenie dobrane z oferty renomowanych producentów. Stanowi ono istotne założenie projektowe, które miało na celu podwyższenie standardu życia mieszkańców.

Komfort i estetyka idą w parze

Nic więc dziwnego, że w łazienkach znalazły się rozwiązania Geberit WC System, czyli połączenie stelaża z miską, które architekt Marzena Miszczyk-Brzozowska wybrała przede wszystkim ze względu na wysoką jakość, funkcjonalność i komfort użytkowania.

- By zapewnić pełną funkcjonalność w łazience, a zarazem nie naruszyć jej estetyki, w strefie WC wybrałam rozwiązania Geberit. Ukryty w zabudowie wykonanej ze spieków kwarcowym stelaż WC, uzupełniłam równie pięknie prezentującym się jak one przyciskiem Geberit w czarnym, matowym wykończeniu. Jednak najważniejszą rolę pełni tu toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela, która przenosi komfort i wygodę korzystania z niej na wyższy poziom. A przecież o to chodzi w projektowaniu, by estetyka szła w parze z funkcjonalnością – mówi architektka.

Tak też się stało. Nowoczesny apartament zachwyca nie tylko swą zewnętrzną szatą, ale też wysokiej klasy rozwiązaniami, które pozwolą w pełni cieszyć się mieszkańcom swoim własnym M przez długie lata.

Projekt: arch. wnętrz Marzena Miszczyk-Brzozowska, www.minterior.pl, Ambasadorka Geberit

Zdjęcia: Mateusz Minko

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas