Designteka

wydarzenia

Austrian Design Spirit

23.04.2012

Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty to projekt współorganizowany przez designaustria oraz Creative Industry Styria, prezentujący najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat.

Wysoka jakość, innowacyjne koncepcje i doskonałe rozwiązania projektowe – to cechy łączące wszystkie prezentowane na wystawie prace. Jednym z najważniejszych kryteriów ich wyboru była też skuteczność w konkurowaniu na międzynarodowych rynkach. To szczególnie ważne dla podkreślenia znaczenia designu jako czynnika wzrostu gospodarczego.

Na wystawie można zobaczyć produkty i projekty, które zostały wyróżnione austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek przez zorientowane na design austriackie firmy. To również przegląd nagrodzonych książek i publikacji, uzupełniony o filmy, pokazujące narzędzia wykorzystywane do projektowania wizualnego.

To wreszcie innowacyjne koncepcje produktów autorstwa Joanneum University of Applied Sciences w Graz, pokazujące możliwości pokolenia przyszłych austriackich projektantów. Trzeba podkreślić, że w marcu 2011 Graz, który jest drugim co do wielkości miastem Austrii, został mianowany przez UNESCO Miastem Designu, obok m.in.: Berlina, Buenos Aires, Seulu, Montrealu czy Szanghaju.

27.04 – 10.06 Zamek Cieszyn, Oranżeria

Wernisaż: 27.04 godz. 17.00

Więcej na www.zamekcieszyn.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas