Designteka

wydarzenia

Babski dizajn

28.02.2014

Babski dizajn. Papier wszystko zniesie. Przetrwał prawie 2000 lat i wciąż potrafi zaskakiwać. Jak zdumiewający i różnorodny to materiał, jak papier wykorzystują projektantki i co potrafią z niego zrobić, przekonają się uczestniczki „Babskiego dizajnu”.

W tym roku zapraszamy do pracowni papieru, gdzie:

Z Katarzyną Herman-Janiec zrobimy biżuterię z … gazet, a najcierpliwsze uczestniczki wyplotą nawet koszyki. Z Magdaleną Paluch-Pasz zmienimy zwyczajne lampy w papierowe cuda. Ewa Gołębiowska opowie, jak papier inspiruje projektantki. Będzie też okazja, żeby wymienić się książkami. Nie zapomnijmy przynieść te, które już przeczytałyśmy. A na deser… babeczki dla babeczek serwuje Willa Słoneczna!

W tym wyjątkowym dniu prosimy dziadków i tatusiów, żeby zaopiekowali się dziećmi. Ale ponieważ świat nie jest doskonały, mamy mogą przyprowadzić ze sobą pociechy, na które czeka kącik zabaw.

Babski dizajn. Papier wszystko zniesie

Termin: 9.03.14, godz. 15.00

Miejsce: sala konferencyjna Zamku Cieszyn

Zgłoszenia: awoszczynska@zamekcieszyn.pl; tel. 33 851 08 21 w. 53

Wstęp: 35 zł

Po raz pierwszy Zamek Cieszyn zaprosił na „Babski dizajn” pięć lat temu. Na wystawie pokazaliśmy projekty „przodowniczek polskiego wzornictwa”. Potem były: „Babski dizajn – domowe „boginie”?, „Babski dizajn. Waga ciężka” oraz „Babski dizajn. C’est la vie”, a zeszłoroczna wystawa „Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet” była pokazywana w Szwajcarii, w Muzeum Polskim w Rapperswil. Wciąż jesteśmy przekonani, że projekty dzielą się na dobre i złe, a nie kobiece i męskie. A „Babski dizajn” to jedynie pretekst, by pokazywać co robią kobiety-projektantki, oczywiście pokazywać tylko te najlepsze projekty!

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas