Designteka

wnętrza

Blisko natury, bliżej siebie

20.05.2024

Komfort i wygoda to dziś najbardziej pożądane dobra, które na nowo definiują pojęcie luksusu. Na co dzień zapewniają go nam przestrzenie, w których żyjemy. Kierując się tą zasadą architekt Anetta Kazimierska zaprojektowała wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House, które, jak sama podkreśla, dają miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

Styl japandi to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Łącząc skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem czerpie to co najlepsze w obu stylistykach. Jasne stonowane kolory z palety barw ziemi, naturalne materiały i ograniczone do minimum dodatki tworzą sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. Wszystko to blisko natury, której obecność daje wytchnienie. Japandi bowiem to coś więcej niż sposób na aranżację wnętrz. To styl życia, w którym komfort i wewnętrzny spokój odgrywają pierwszoplanową rolę. Właśnie na ten aspekt postawiła zaprzyjaźniona z marką Vasco architekt Anetta Kazimierska, właścicielka pracowni 2t-studio, projektując wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House.

Japandi Holiday House to wyjątkowe miejsce na mapie domów wakacyjnych na wynajem. Położony w Mielnie, w niewielkiej odległości od plaży, przepełniony jest spokojem i harmonią, a jednocześnie zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku. Jego wnętrza łącząc styl japoński ze skandynawskim, tworzą minimalistyczny i ciepły klimat wypełniony prostymi i oszczędnymi formami. Dodatkowo odnajdziemy tu strefę spa & wellness, która przenosi wewnętrzny komfort na wyższy poziom.

- Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu – wyjaśnia architekt Anetta Kazimierska.

I tak powstał dom o powierzchni 350 mkw podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze znajduje się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefa spa & wellness z sauną i jacuzzi oraz pokój zabaw ze stołem bilardowym i barem. Na tarasie, umiejscowionym obok salonu i spa, znajduje się kryty basen oraz miejsce do wspólnego biesiadowania na sofach lub przy dużym stole. Pierwsze piętro to część nocna domu z pięcioma sypialniami, każda z prywatną łazienką, pokojem zabaw dla dzieci i pralnią. Korytarz prowadzi na górny taras, na którym można odpocząć wylegując się w słońcu. Jak podkreśla architekta, to wszystko w połączeniu z charakterem wnętrz daje miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

We wnętrzach dominują naturalne materiały skomponowane w skromnej i jasnej gamie kolorystycznej. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu drewno w bardzo jasnym wybarwieniu, dobrze znane z aranżacji wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Zdobi on nie tylko podłogi i fronty zabudów stałych, ale też wyeksponowane zostało na fragmentach ścian oraz belkach stropowych, tworząc znaczące tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te również nie narzucają się ani swoją formą, ani kolorystyką, budując klimat w duchu Zen. Ograniczone do minimum wyposażenie pozwala bowiem zachować tak ważny w kulturze japońskiej porządek przestrzeni, w której żyjemy. Ład i harmonię podkreślają przewijające się niczym lejtmotyw organiczne formy i obłości, czego najlepszym przykładem są portale w formie łuków, otwierające wnętrza na siebie, ale też otaczającą przyrodę.

Wystrój wnętrz bowiem doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z tym, co na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że projekt ten zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie. Potwierdzają to nagrody WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence, HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design, ale i NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.

Projekt wnętrz: arch. Anetta Kazimierska, 2T-STUDIO, http://www.2t-studio.pl/

Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO

Stylizacja: 2T-STUDIO Anetta Kazimierska

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas