Designteka

Wizytówki

hedoco

Hedoco

adres: aleja Na Skarpie 15/16, 00-488 Warszawa
telefon: + 48 22 621 89 66
email: info@hedoco.com
www: www.hedoco.com

Hedoco, czyli zrób to sam.

Czy design, moda i zaawansowane technologie mogą łączyć się z nowym modelem współpracy z nabywcą produktów? Od 2 lutego 2012 roku w sklepie internetowym Hedoco klient jest jednocześnie twórcą i producentem.

Hedoco to nowa marka, która opiera się na koncepcji współpracy między twórcą, producentem i klientem. Jej bazę stanowią idee otwartych technologii (Open Source). Na ich podstawie nabywca może tworzyć produkty i je zmieniać. W polskich realiach, szczególnie w branży designu i mody, są to działania pionierskie.

W ofercie Hedoco znajdują się produkty zaprojektowane przez młodych polskich designerów i inżynierów. Każdy nabywca może je kupić w naszym sklepie internetowym lub wykonać samodzielnie, na własny użytek. Wystarczy kliknąć w zakładkę „do it yourself” (zrób to sam) i bezpłatnie pobrać projekty czy dane technologiczne – mówi Piotr Grabowski, prezes firmy Modern Arts Management i współtwórca marki Hedoco.

Pierwsze produkty dostępne w sklepie online to akcesoria modowe – torby ledBag i Eleven brothers – oraz Dodecaudion, czyli zaawansowany technologicznie gestykularny kontroler muzyczny. Każdy z produktów zdecydowanie wyróżnia się wśród innych dostępnych na rynku.

W ciągu pierwszego półrocza 2012 roku planujemy wprowadzenie kolejnych produktów. Są wśród nich kolekcje strojów, nowe projekty toreb, lampa w kształcie łabędzia reagująca na ludzkie emocje oraz zegar The Time Is Now, pokazujący czas pod wpływem dotyku. Każdy z produktów będzie dostępny na zasadach otwartej licencji Creative Commons „do it yourself” – wyjaśnia Paulina Jędrzejewska, wiceprezes Modern Arts Management.

Torba ledBag [Hedoco+Róża Szczepańska] ma wbudowany system oświetlenia diodami led. Strumienie światła skierowane są zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz produktu. Torba świeci, kiedy się ją otwiera, ale tryb pracy oświetlenia można zmieniać.

Torba Eleven Brothers [Hedoco+Knockoutdesign] jest wykonana z 324 identycznych elementów w kształcie rombów, wyciętych z wysokiej jakości skóry. Jej uchwyty są wycinane z dębowego drewna przez artystę-rzeźbiarza.

Dodecaudion [Hedoco+panGenerator] to elektroniczny instrument dla profesjonalnych muzyków, didżejów i performerów. Ma kształt dwunastościanu foremnego. Każda ze ścian ma wbudowany czujnik podczerwieni, który zbiera informacje o obecności i odległości dłoni muzyka, a następnie przesyła dane do komputera.

Dodatkowe informacje: facebook.com/HED0C0 i www.hedoco.com.

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas