Designteka

DESIGN, KTÓRY MOŻESZ POCZUĆ

24.09.2023

W sezonie AW23 w BoConcept pytamy, jak czujesz się dzięki świetnemu designowi? Dom jest naszą najważniejszą przestrzenią do odpoczynku, wyrażania siebie i zapewnienia ochrony przed coraz bardziej niepewnym jutrem. „Dzięki nowej kolekcji stawiamy na siłę projektowania, aby przynieść uczucie spokoju i satysfakcji”, mówi Collections and Visuals Director Claus Ditlev Jensen. „Nowe produkty zostały zaprojektowane tak, aby wprowadzić zmysłową przyjemność do codzienności.” 

W nowej kolekcji BoConcept ponadwymiarowe proporcje sofy Salamanca odpowiadają bezpośrednio na pragnienie komfortu na wyższym poziomie. Tymczasem stół jadalniany Santiago wzmacnia obecny trend organicznych, rzeźbiarskich form i materiałów. Istotnym elementem jest system regałowy Calgary, który wykorzystuje ogromny potencjał do inspirowania sposobów przechowywania.

Hasło „kupuj mniej, kupuj lepiej” nadal kształtuje apetyt konsumentów na trwałe materiały I ponadczasowy styl. Mając to na uwadze, stoliki pomocnicze i kawowe Santiago mają wytrzymałe ceramiczne blaty, podczas gdy system Calgary to mebel zaprojektowany w taki sposób, aby ewoluował przez lata, gdy konsument zbiera nowe pamiątki do ekspozycji lub chce dostosować sposób jego używania do innego pomieszczenia lub funkcji.

Odpręż się z sofą Salamanca 

„Salamanca jest bardzo duża, bardzo miękka i bardzo wygodna. Została zaprojektowana nie po to, by być zwykłym meblem, ale głównym elementem codziennego życia. Nie ma konkretnego sposobu jej ustawienia – baw się poduszkami, znajdź swoją ulubioną pozycję i zrelaksuj się” – Henrik Pederson, projektant.

Naszą najważniejszą nowością jest Salamanca, zaprojektowana przez Henrika Pedersena. „W tym sezonie nadal skupialiśmy się na miękkiej estetyce podkreślonej teksturą tkaniny, ale w Salamance przenosimy komfort na jeszcze wyższy poziom”, mówi Ditlev Jensen.

Wnosząca atmosferę bohemy lat 70-tych, Salamanca to niska i wyglądająca na „unoszącą się w powietrzu” wypoczynkowa sofa o powiększonych proporcjach, zaprojektowana tak, aby pozwolić odpocząć. „W nowej kolekcji prezentujemy bardziej swobodny, przytulny I rodzinny mebel”, mówi Ditlev Jensen. Komfortowe krzywizny kontrastują z kwadratowym kształtem, tworząc coś, co Pedersen opisuje jako „zamkniętą poduchę”.

Zarówno wolnostojące, jak i modułowe wersje sofy pozwalają na dostosowanie i pełną elastyczność dzięki ruchomym poduszkom. Super miękkie siedziska mają głębokość całkowitą 112 cm. Zgodnie z zamysłem „ultra komfortu” poduchy oparciowe są wykonane z pianki o dwóch różnych gęstościach, aby zapewnić maksymalny komfort siedzenia.

Niebanalna jadalnia ze stołem Santiago

„W stole Santiago nie ma linii prostych. Nogi są zakrzywione, a ogromny ceramiczny blat podkreśla organiczny charakter. Wszystko jest nawiązaniem do natury” – Morten Georgsen, projektant.

W miejscu gdzie spotyka się piękno i funkcjonalność, nowy stół do jadalni Santiago stanowi elegancki mebel dla osób, które lubią się bawić. Zaprojektowany przez Mortena Georgsena, prosty I przykuwający uwagę design spodoba się tym, którzy kochają czyste linie i ekskluzywne wykończenia. „Salon i jadalnia są jednym pomieszczeniem w wielu domach”, mówi Georgsen. „Otworzyliśmy nasze przestrzenie, co oznacza, że mamy miejsce na większy stół, ponieważ to właśnie on jest miejscem spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną.”

Owalny blat jest wykonany z odpornej na uszkodzenia i ścieranie ceramiki, dostępnej w kolorze białym, brązowym i popielatym. „Naturalna ekspresja ceramiki jest doskonale uwidoczniona na tak dużej powierzchni”, mówi Ditlev Jensen. Połyskujący blat jest połączony ze ściętymi nogami w kształcie walca dostępnymi w ciemnym dębie i popielatym, matowym lakierze. „Czyste linie I organiczne kształty tworzą stylowy element domu.” Dopełnieniem nowego stołu jest seria stolików kawowych i pomocniczych Santiago o różnym przeznaczeniu i podobnych wykończeniach.

Wyraź siebie z Calgary

„Calgary to współczesne spojrzenie na system przechowywania i pokazywania tego, jak teraz żyjemy. Łączy wszechstronną funkcjonalność z lekkością wyrazu i pięknymi proporcjami.” – Morten Georgsen, projektant.

Dyskretne biurko, mini bar, stylowy schowek – odkryj sztukę przechowywania z Calgary. „Już od założenia BoConcept w 1952 roku, tradycyjne regały są jednym z najważniejszych elementów w naszym portfolio”, mówi Ditlev Jensen. „Projekty były przez lata modernizowane, ale teraz jesteśmy w punkcie, w którym z zadowoleniem przyjmujemy nowy kierunek tej grupy produktów. Calgary to o wiele więcej niż tylko przechowywanie”. Wraz z rosnącym trendem prezentowania swojego indywidualnego stylu poprzez elementy wystroju wnętrz, Calgary to system przechowywania, który łączy estetykę z funkcjonalnością. „Konsumenci nadal chcą odnawiać i przeorganizowywać swoje domy po pandemii.”

System Calgary można dostosować w bardzo prosty sposób – występuje w siedmiu wersjach (z wysokimi i niskimi oraz szerokimi lub wąskimi opcjami), które mogą być zastosowane we wszystkich przestrzeniach domu. Dostępne są opcje schowka, półek i szuflad. „Możesz też wybrać wielofunkcyjną konfigurację ze zintegrowanym biurkiem lub opcją barku, w zależności od potrzeb”, mówi Ditlev Jensen. Metalowe konstrukcje dostępne są w kolorze popielatym i czarnym, a elementy drewniane w naturalnym i ciemnym dębie oraz popielatym lakierze, co pozwala na ich swobodne dostosowanie.

Jakie są pozostałe nowości sezonu AW23?

W jesiennej kolekcji BoConcept prezentuje liczne aktualizacje istniejących produktów. Kontynuując rosnące zapotrzebowanie na meble, które sprawdzą się w mniejszych mieszkalniach, bestsellerowy stół do jadalni Kingston został zaktualizowany do wersji ‘small living’ z małym blatem, który jest dostępny w bardzo konkurencyjnej cenie. W przypadku sofy Bergamo dostępna jest teraz dodatkowa opcja siedziska, aby zaspokoić zapotrzebowanie na bardziej kompaktowe kombinacje.

Kolekcja AW23 wprowadza również nowe materiały i kolory, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości personalizacji. Zgaszona zieleń, ciemny dąb i popielaty lakier zostały wprowadzone jako nowe wykończenia w systemach regałowych Lugano i Como. Nowa biała ceramika dołącza do brązowej wersji, która została wprowadzona wiosną tego roku. Ma ona takie samo wykończenie, imitujące polerowany marmur, które podkreśla luksusowy wygląd mebla. Nie jest podatne na codzienne zużycie (takie jak zarysowania, ciepło i plamy), dzięki swojej wytrzymałości i minimalnej porowatości.

Tuscany jest najważniejszą nowością w kolekcji tapicerek na sezon AW23 – tkaną żakardową tkaniną szenilową, z bardzo przyjemnym wykończeniem. Występuje w siedmiu odcieniach, a jej warstwowa tekstura nadaje każdemu meblowi unikatową mieszankę kolorów. Tymczasem aksamitna tkanina Napoli będzie teraz dostępna w nowej zgaszonej zieleni, a także w ziemistym, piaskowym odcieniu. Lazio z kolei doda chłodniejszy szary ton do swojego repertuaru, a Bresso poszerzy dostępność o całkiem nową zieleń.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas