Designteka

wydarzenia

Festiwal Vivisesja 2009

03.11.2009

Vivisesja to festiwal, który funkcjonuje na styku sztuki, nowych technologii i popkultury.

Festiwal także obserwuje i przedstawia zmiany zachodzące w kulturze, zwłaszcza w jej audiowizualnej odmianie.

Vivisesja jest soczewką, w której skupiają się, często incydentalne, powstające tu i teraz, na granicy stylów i form zjawiska. Uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę wziąć udział w trzydniowej imprezie wypełnionej projekcjami, warsztatami, multimedialnymi instalacjami, koncertami, setami DJ-skimi i VJ-skimi oraz spotkaniami z twórcami i animatorami kultury.

vivisesja

Wśród gości Vivisesji znajdą się artyści należący do ścisłej światowej czołówki VJ-ingu, między innymi: Oli Sorenson AKA VJ Anyone, VJ Kolouch i Giraffentoast. Oli Sorenson to jeden z prekursorów i jednocześnie znawca tej dziedziny, który od ponad dwóch dekad tworzy wizualizacje dla takich muzyków jak Meat Katie czy Richie Hawtin, od Berlina przez Tokio i Miami po Dubaj. VJ Kolouch występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Mapping Festival w Genewie, wizualizacje VJ Koloucha bazują na jego autorskich, wektorowych animacjach, tworząc niepowtarzalny, bajkowy nastrój. Giraffentoast to najsłynniejszy i najbardziej utytułowany niemiecki kolektyw VJ-ski. Są autorami videoklipów m.in. dla Matthew Herberta czy City Centre Offices, mają na swoim koncie kreacje wizualne dla Levi Straussa i Smirnoffa.

Podczas trzech dni uczestnicy Vivisesji zapoznają się z różnymi obliczami sztuki audiowizualnej. Licealiści będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach filmowych. Wielbiciele grafiki w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zobaczą prace projektantów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej. W Galerii ON zostanie zaprezentowana druga część wystawy „Kreski na niebie” z udziałem m.in. Magdy Starskiej i Macieja Kuraka. Profesor Grzegorz Kowalski zaprezentuje wybór prac studentów z Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej warszawskiej ASP. W przestrzeniach Cafe Mięsna i Galerii Niewielka zostanie otwarta wystawa Designer Toys, przygotowana we współpracy z Hodowcami Zabawek, połączona z prezentacją Vinyl Canvas. Na zakończenie – mocne audiowizualne uderzenie w Klubie Eskulap z udziałem gwiazd tanecznej elektroniki – zespołu Jazzsteppa – słynącego z wykonań na żywo muzyki dubstep z wykorzystaniem instrumentów akustycznych i Luke’a Viberta, współpracującego m.in. z wytwórniami Warp i Ninja Tune. W ramach Festiwalu, w poznańskim Empiku, po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane showreele – forma audiowizualnego portfolio – autorstwa wyróżniających się artystów oraz kreatywnych studiów graficznych z całego świata. Podczas pokazu widzowie będą mieli szansę sprawdzić, jak do tego tematu podchodzą twórcy z Anglii, Brazylii, Hong Kongu, Rosji, Francji i wielu innych krajów. Przekonają się, że choć cel jest jeden, środki mogą być diametralnie różne w zależności od charakteru twórcy, specyfiki jego prac, czy pomysłu na showreel.

Podczas Festiwalu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać, zobaczyć, a także bawić się przy dźwiękach i obrazach miksowanych na żywo przez twórców z różnych zakątków muzycznego świata.

Źródło i zdjęcia: www.vivisesja.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas