Designteka

wydarzenia

Gdynia Design Days 2017

23.02.2017

Zaangażuj się! Weź udział w tworzeniu Gdynia Design Days 2017! 

Ruszył nabór ofert w ramach Programu Otwartego, akcji Design w mieście i targów #projektmarket.

Program Otwarty

Program Otwarty stanowi uzupełnienie kuratorskich założeń festiwalu. Do nadsyłania zgłoszeń zapraszamy osoby organizujące warsztaty dla dzieci i dorosłych. Czekamy również na niestandardowe propozycje instalacji w przestrzeni miejskiej.

Przed nami jubileuszowa 10. edycja Gdynia Design Days. Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest SZTORM. W wielości znaczeń i skojarzeń koncentrujemy się nie na destrukcyjnym aspekcie sztormu, lecz kreatywnym niepokoju, który generuje potrzebę zmian. Interpretujemy sztorm jako siłę sprawczą – nic po burzy morskiej nie zostaje takie samo. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te, które najlepiej odpowiedzą na tegoroczne założenia i hasło festiwalu.

Design w mieście

Design w Mieście to prezentacja polskich produktów z zakresu wzornictwa przemysłowego we wnętrzach trójmiejskich lokali gastronomicznych. Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, bywalcy kawiarni i restauracji będą mieli okazję poznać nowatorskie projekty i doskonale zaprojektowane przedmioty. Eksponaty stanowić będą formę zaproszenia do udziału w festiwalu, skierowanego zarówno do lokalnej społeczności, jak i turystów. Celem projektu jest także promocja polskiego wzornictwa wśród szerokiej publiczności oraz popularyzacja lokalnej oferty gastronomicznej.

#projektmarket

#projektmarket to festiwalowe targi wzornictwa. Pod wspólnym szyldem pop-up storu GDD, co roku swoje projekty wystawia kilkudziesięciu designerów z całej Polski.

Przez 10 dni uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość nabycia unikatowych produktów bezpośrednio od projektantów. To doskonała okazja nie tylko do zakupów, ale także wymiany spostrzeżeń między twórcami a odbiorcami. W czasie GDD2017 #projektmarket ulokowany będzie w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Więcej informacji o procesie zgłoszeniowym: http://gdyniadesigndays.eu/pl/zaangazuj-si%C4%99/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas