wnętrza
Inauguracja partnerstwa OW SARP i Cosentino
Firma Cosentino oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, podpisali porozumienie o współpracy. Hiszpański producent i dystrybutor powierzchni Silestone, Dekton i Sensa wraz z OW SARP, będą działać wspólnie na rzecz promocji i działań edukacyjnych, związanych m.in. z odpowiedzialną architekturą jutra i zrównoważonym rozwojem. Główną ideą partnerstwa jest szerzenie świadomości wynikającej ze wspólnej troski o zmiany klimatyczne oraz popularyzacja nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska procesów produkcji. Inauguracja współpracy miała miejsce podczas Targów Warsaw Home&Contract 2021.
W ramach wspólnej działalności, Cosentino i OW SARP będą dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń specjalnych, rozmawiać wspólnie o zrównoważonym rozwoju, prowadzić działania zachęcające firmy z branży i architektów na rzecz przedsięwzięć proekologicznych i zwiększania świadomości zobowiązań w dziedzinie ochrony klimatu. Inauguracja tej współpracy odbyła się na Targach Warsaw Home&Contract 2021 w Nadarzynie. W dniu 28 października 2021r. na stoisku Cosentino odbył się panel dyskusyjny „Równowaga w Architekturze” z udziałem arch. Marty Sękulskiej-Wrońskiej, Prezes OW SARP, arch. Piotra Jurkiewicza – wiceprezesa ds. Architektury Kryzysu Klimatycznego OW SARP z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, Grzegorza Goworka (Studio O.) oraz dziennikarza Michała Bachowskiego, reprezentującego portal Noizz. Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, wykładowczyni SWPS oraz School Of Form, ekoetyczka i doradczyni biznesowa. „Cieszymy się, że wspólnie z zespołem Cosentino będziemy szerzyć wiedzę jak wybierać rozwiązania przyjazne środowisku do naszych projektów, by były nie tylko piękne, ale i mądre” – mówi o współpracy z Cosentino Marta Sękulska-Wrońska, Prezes OW SARP.
O Grupie Cosentino
Działalność Grupy Cosentino, posiadającej w Polsce dwa centra, w Parzniewie i w Mysłowicach, prowadzona jest z myślą o zrównoważonym rozwoju jako podstawowym priorytecie w całym łańcuchu wartości. Na całym świecie Cosentino szerzy wiedzę jak ważne jest zrozumienie wpływu architektury na środowisko. Podczas produkcji firma wdrożyła w ostatnich latach wiele strategii minimalizujących negatywny wpływ wytwarzania oferowanych materiałów wykończeniowych na środowisko, stając się ambasadorem na rzecz klimatu, służąc za przykład w działaniach w dziedzinie ochrony środowiska. Bezpieczne, wydajne, przejrzyste działania dla dobra nas wszystkich, stanowią jeden z najważniejszych filarów jej polityki. Kamieniem milowym było wprowadzenie podczas produkcji wielkoformatowych okładzin Silestone pionierskiej technologii HybriQ+, wykorzystującej nową hybrydową formułę mieszanki surowców mineralnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Technologia ta oparta jest na ponownym wykorzystywaniu wody pochodzącej z procesów produkcyjnych i 100% odnawialnej energii elektrycznej. Dodatkowo HybriQ+, który wprowadzono m.in. w kolekcjach Silestone Loft, Sunlit Days, czy Ethereal, znacznie ogranicza zużycie krzemionki krystalicznej w składzie konglomeratu, a kolekcja Sunlit Days to pierwsza wśród wszystkich powierzchni swojej kategorii, która uzyskała Certyfikat Neutralności Węglowej. Całe portfolio spieków Dekton posiada ten certyfikat już od kilku lat.
Portfolio powierzchni Cosentino, wraz z możliwością zamówienia próbek i pobrania tekstur, dostępne jest na stronie dla profesjonalistów: pro.cosentino.com