Designteka

Jaki wybrać zlewozmywak posiadając zmywarkę?

10.06.2020

W kuchni spędzamy teraz jeszcze więcej czasu, niż kiedyś. Żeby działać w niej szybko i sprawnie, w czasie urządzania warto zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesną i funkcjonalną zabudowę, ale także przemyślaną aranżację poszczególnych stref. Poza miejscem do przechowywania i przygotowania posiłków zadbajmy o optymalne wykorzystanie strefy zmywania. Do dyspozycji będziemy mieć dwa urządzenia, bez których nie można mówić o kuchni z prawdziwego zdarzenia. Mowa o zlewozmywaku i zmywarce, praktycznym wyposażeniu, pomagającym wyczyścić użyte podczas przygotowania posiłków naczynia. Atrakcyjne wzorniczo, dobrej jakości sprzęty, dobrane do naszych potrzeb, sprawią, że nadamy temu pomieszczeniu naprawdę wyjątkowy charakter.

Na przestrzeni ostatnich lat zmywarka stała się tak samo powszednim elementem wyposażenia kuchni jak lodówka, płyta grzejna, czy piekarnik. Nie da się ukryć, że większości z nas kojarzy z komfortem użytkowania, dużą oszczędnością czasu oraz wody (jeśli zdecydujemy się na model z trybem eko). W zmywarce możemy umyć niemalże każdy rodzaj naczyń; wkładamy do niej do niej talerze, kubki, miski, filiżanki, ale także sztućce, garnki i patelnie. Nie wymyjemy tu jednak wszystkiego. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wkładać tam delikatnych kryształów czy cienkiego szkła. Zamiast nieskazitelnej czystości doprowadzimy w ten sposób do ich zmatowienia, a w konsekwencji do nieuniknionego zniszczenia. Także zaschnięte talerze czy garnki nie poddadzą się tak łatwo, bo wymagają dokładnego oczyszczenia ręcznego. I tu z pomocą przychodzi zlewozmywak. Teraz oczywiście w nowoczesnym wydaniu, z wieloma dodatkowymi funkcjami, pomagającymi nam w codziennych czynnościach, odbywających się w strefie zmywania.

Siła tradycji

Pomimo tego, że większości nowoczesnych kuchni obecna jest zmywarka, w każdym domu musi się znaleźć także zlewozmywak. Pozostaje pytanie, jak przy tak dużym wyborze firm i funkcji, wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni? Poza myciem naczyń zlewozmywak jest niezbędny do wykonywania podstawowych czynności, szybkiego mycia ręcznego, ale także oczyszczenia i przygotowywania produktów spożywczych, potrzebnych do przyrządzania posiłków. Idealnie sprawdza się także przy większych naczyniach, które w zmywarce zajęłyby zbyt dużo miejsca, przekładając się na mało efektywne wykorzystanie urządzenia.

W nowoczesnych kuchniach zauważalnym trendem jest odchodzenie od klasycznych zlewozmywaków, składających się tylko z komory do mycia. Propozycje firmy BLANCO, które znajdziemy w ofercie Comitor, posiadają przydatne dodatkowe funkcje, dzięki którym zmywanie i przygotowanie posiłków staje się wyjątkowo komfortowe. Współczesne kuchnie z segmentu premium wyposażane są teraz w zlewozmywaki z ociekaczem, odsączarką, automatycznym korkiem, czy tzw. koncepcją osi. Dzięki tym nowoczesnym funkcjom można bez problemów umyć wszystkie naczynia i wygodnie przygotować produkty spożywcze do dalszej obróbki. Pamiętajmy, że decydując się na modele z większą liczbą funkcji, zyskujemy zlewozmywak wydajniejszy w codziennym użytkowaniu.

Po pierwsze ergonomia

Słynna koncepcja osi w zlewozmywakach BLANCO przeprowadza nas przez poszczególne etapy, wpływając na płynny przebieg prac wykonywanych wzdłuż strefy zmywania. W ofercie Comitor znajdziemy zlewozmywaki maksymalnie wykorzystujące przestrzeń komory. Modele takie jak Etagon 700-U BLANCO będą doskonale współgrać z blatem granitowym, konglomeratem kwarcowym, czy spiekiem, a wyjątkowo duża komora pozwoli nam na większą swobodę podczas prac kuchennych. Warto też wspomnieć o modelach z komorami, posiadającymi wewnątrz wyprofilowaną krawędź, na której można oprzeć wytrzymałe i bardzo stabilne szyny ze stali szlachetnej. Dzięki temu zyskujemy dodatkowy funkcjonalny poziom, a zwykła pojedyncza komora staje się samowystarczalnym centrum kuchennym. Na takich szynach postawimy np. pojemniki, garnki lub patelnie. Warzywa pokrojone na desce do krojenia, opartej na krawędzi komory, łatwo zsuniemy bezpośrednio do naczynia ustawionego na szynach w komorze. W tym czasie na najniższym poziomie, na dnie komory, opłuczemy pozostałe warzywa. Szyny umieszczone na krawędzi w komorze posłużą także do wysuszenia zmywaków, a nawet jako stylowe podkładki pod gorące naczynia.

 Model Axia III 6 S BLANCO to z kolei przykład funkcjonalnego zlewozmywaka do blatu laminowanego, czy drewnianego. Płynny przebieg prac kuchennych wzdłuż jednej osi, z pomocną przesuwaną szklaną lub jesionową deską do krojenia w komplecie, znacznie ułatwi umieszczenie składników potrawy bezpośrednio w garnku lub naczyniu. Dodatkowym udogodnieniem będzie z pewnością wielofunkcyjna odsączarka, którą w dowolny sposób zawiesimy w komorze głównej zlewozmywaka.

To nie wszystko! Zlewozmywaki BLANCO wyposażono dodatkowo w zakryty przelew C-overflow i system odpływowy InFino – elegancko zintegrowany i niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości.

Wygląda na to, że producenci zlewozmywaków nie próżnują, pokazując nam zupełnie nowe spojrzenie na nowoczesność i wygodę w kuchni. Dostęp do bardzo atrakcyjnego wyposażenia dodatkowego, dużej różnorodności materiałów oraz kolorów i większych pojemności sprawia, że strefa zmywania staje się wyjątkowo ergonomicznym i designerskim centrum kuchennym! Warto wykorzystać tę wiedzę i wybrać do naszej strefy zmywania najlepsze rozwiązanie.

Więcej informacji na www.comitor.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas