wydarzenia
KIDS LOVE DESIGN
5 maja miała miejsce pierwsza odsłona tegorocznej edycji festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Były to międzynarodowe warsztaty on-line, prowadzone w ramach projektu społecznego „Common Room”. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 17 maja. Będzie to intensywny weekend dla zainteresowanych designem, weekend pełen atrakcji dla najmłodszych.
W trakcie warsztatów dzieci w Szczecinie, Berlinie i Jerozolimie, wykorzystując nowoczesne technologie, design i community arts, stworzyły obrazy, które złożą się na wzór tapety, pokrywającej ściany tzw. „Common Room” – „wspólnego pokoju”. Ta rzeczywista przestrzeń będzie się mieścić w szczecińskich 13 muzach w trakcie festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Z kolei dokumentacja projektu będzie dostępna w Jerozolimie podczas MusraraMix Festiwalu.
Idea projektu „Common Room” polega na tym, aby podczas internetowych warsztatów dzieci pozostawały w stałym kontakcie, poznawały się nawzajem, poznawały swoje potrzeby i kultury, z których się wywodzą. W ten sposób efektem warsztatów jest także przygotowanie gruntu do wzajemnego poznania, zrozumienia i budowania pokoju między różnymi grupami narodowościowymi.
Pomysłodawca projektu „Common Room”: Beata Kuracińska (Fundacji ARTmosphere); opracowanie i prowadzenie: Maria Stafyniak i Paweł Kula; organizatorzy projektu: Fundacja ARTmosphere (Design Festival 2013 – Kids Love Design), Trafostacja Sztuki; partnerzy: Musrara Art School, Berlin Cosmopolitan School.
Co więcej w ramach KIDS LOVE DESIGN?
W maju rozpoczęła się druga edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Podobnie jak w zeszłym roku, festiwal łamie zasadę jedności czasu, miejsca i akcji. Różnorodne działania zadzieją się na przestrzeni kilku miesięcy – od maja do września, i odbędą się w kilku miastach, w tym Szczecinie, Berlinie i Jerozolimie. Na festiwalu nie zabraknie topowych nazwisk światowego designu. Organizatorzy pozyskali eksponaty przedstawicieli szkoły Bauhaus, takich jak Marcel Breuer czy Marianne Brandt, do udziału w panelu dyskusyjnym zaprosili Agnieszkę Jacobson-Cielecką, przygotowali także wystawę składającą się z ilustracji pochodzących z „Elementarza dizjanu” Ewy Solarz.
II edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN odkrywa przed uczestnikami dwie strefy: strefę designu oraz strefę dźwięku i animacji. Strefa designu to: projekty społeczne, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne. Strefa animacji i dźwięku to: pokazy filmów i animacji, spektakl muzyczno-baletowy, wystawy.
Szczegółowy program festiwalu oraz harmonogram znajdują się na stronie dsgnfestival.com