wydarzenia
Kierunki z pasją!
Nowe studia podyplomowe Collegium Civitas są przeznaczone dla osób otwartych na nowe dziedziny wiedzy i pragnących rozwijać własne pasje.
Trwa nabór na Prognozowanie Trendów: Badanie Tendencji w Obszarze Mody i Designu, realizowane wspólnie z Polsko-Włoską Szkołą Designu i Managementu VIAMODA oraz Teatr Współczesny w Polsce i Europie, we współpracy z Instytutem Sztuki PAN. Zapraszamy także na V edycję studiów Historia Sztuki. Perspektywa Społeczna i Polityczna.
Prognozowanie Trendów to unikalne studia dla pasjonatów mody i designu. Pozwalają zrozumieć jak rodzą się trendy, jak je prognozować i tworzyć nowe produkty usługi, technologie i strategie marketingowe w oparciu o przewidywane tendencje. To oferta dla osób dopiero rozpoczynających karierę, pracowników sektora mody i designu pragnących pogłębić swoją wiedzę lub planujących zmiany zawodowe w kierunku zarządzania, kreacji i prognozowania trendów, marketingu, komunikacji i PR. Zajęcia prowadzą wybitni profesjonaliści z branży, socjolodzy oraz praktycy badań i prognoz, m.in.: Ewa Braun, red. Edwin Bendyk, dr Zuzanna Grębecka, Marlena Woolford, Renata Chomicz, dr Marcin Jewdokimow, Daniel Kozon, Robert Kostka-Zawadzki, dr Marek Troszyński, Irena Gregori, Michał Wójcik, Mikołaj Komar oraz Ewa Krajewska.
Osoby interesujące się teatrem i sztuką znajdą w ofercie CC studia z zakresu współczesnych zjawisk artystycznych w teatrze i innych dyscyplinach kultury oraz piątą edycję Historii Sztuki. Perspektywa społeczna i polityczna. Studia te pozwolą poszerzyć wiedzę z historii teatru w XX i XXI wieku oraz historii sztuki światowej i polskiej przedstawianej przez pryzmat charakterystycznych dla danej epoki zjawisk, od starożytności po najnowsze orientacje kulturowe.
Program kierunków pozwala poznawać sztukę nie tylko w teorii, ale i w praktyce podczas licznych wizyt w galeriach, muzeach, pracowniach artystów oraz wyjazdów i zajęć w terenie. Integralną częścią studiów Teatr współczesny w Polsce i Europie jest cykl „Spotkania z Teatrem”. Słuchacze mają okazję zapoznać się z kontekstem społecznym, kulturowym i psychologicznym dzieł wystawianych przez warszawskie teatry, w szczególności przez Teatr Powszechny w Warszawie.
Wykładowcami studiów z teatru i historii sztuki są pracownicy naukowi CC, IS PAN, kuratorzy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, specjaliści w zakresie malarstwa, rzeźby, architektury, fotografii, film oraz wybitni twórcy teatralni. Zajęcia prowadzą m.in.: prof. Jadwiga Koralewicz, Jan Buchwald, prof. Andrzej Szpociński, prof. Krystyna Duniec, prof. Tomasz Kubikowski, prof. Wojciech Dudzik, dr Patryk Kencki, dr Mateusz Kanabrodzki, dr Barbara Osterloff.
Bliższe informacje w Biurze Rekrutacji Collegium Civitas:
rekrutacja@collegium.edu.pl, tel. (+48 22) 656 71 89, www.civitas.edu.pl