Designteka

wydarzenia

Konferencja Element Talks

14.04.2019

Portfolio is dead? Już w czerwcu kreatywni z całej Europy spotkają się w Warszawie na Element Talks.

Element Talks to największa konferencja dla projektantów graficznych w Polsce poruszająca praktyczne aspekty pracy w branży kreatywnej. ​Szósta edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca i tym razem będzie częścią​ ​European Design Festival 2019​, który na kilka dni zamieni Warszawę w europejską stolicę projektowania graficznego.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się ponad 2000 kreatywnych z całej Europy. Jeśli pracujesz jako projektant, z projektantami albo po prostu interesujesz się grafiką użytkową, koniecznie zarezerwuj sobie drugi weekend czerwca :)

Spot reklamowy: https://www.youtube.com/watch?v=-8LLAGNeOg8&feature=youtu.be

• TEMAT PRZEWODNI – O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ? •

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest ​PORTFOLIO IS DEAD​ . Organizatorzy chcą zastanowić się nad tym, czy portfolio jest nadal wizytówką projektanta. A może w dzisiejszych czasach ważniejsze są inne umiejętności i kompetencje? Jeśli tak, to jakie? W jaki sposób powinniśmy się rozwijać jako projektanci i jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższych latach w naszej branży? Jakie nowe technologie mamy do dyspozycji? Wykłady zahaczą również o temat psychicznego komfortu i problemów związanych z pracą w branży kreatywnej.

Uczestników Element Talks czekają 2 dni wykładów i warsztatów z ekspertami z całego świata oraz szereg dodatkowych atrakcji.

• PRELEGENCI •

Podczas konferencji zobaczycie około 30 prelegentów. Wystąpią m.in.: – Michael Bierut​ ​- jeden z najsłynniejszych projektantów graficznych na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.

- Daniel Mizieliński​ ​- autor gier i książek dla dzieci, które są w domach milionów ludzi na całym świecie. – Mr Bingo​ ​- ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie płacili mu, aby wysyłał im pocztówki z obraźliwymi rysunkami czy z akcji crowdfundingowej, którą promował rapowy utwór jego autorstwa. – Peter Bilak​ ​- typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand. – Joanna Skorupska​ ​- założycielka radicalzz.studio. Future Strategist & Designer z holistycznym podejściem do projektowania usług i produktów skupionych na końcowym użytkowniku. – Blürb​ – krakowskie studio brandingowe. – Ran Segall ​ – projektant UX i UI z Izraela, który współpracuje z wieloma startupami. – Paweł Ruszlewski​ – opowie o romansie projektowania graficznego z VR i AR. – Wioletta i Marek Gajowi​ ​- psychoterapeuci psychoanalityczni, opowiedzą o tym jak nasza nieświadomość wpływa na kreatywność. – Mateusz Machalski​ – typograf i podróżnik, człowiek rakieta realizujący 1000 rzeczy na raz.

• DWIE ŚCIEŻKI •

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie ścieżki jednocześnie. Na ​Scenie Głównej​ prelegenci będą mówić o swoich osobistych doświadczeniach, umiejętnościach miękkich, inspiracjach, odkryciach i obserwacjach. A na ​Scenie Eksperckiej​ skupią się na bardziej precyzyjnych zagadnieniach dotyczących technologii, sposobu pracy i narzędziach.

• PRAKTYCZNE WARSZTATY •

Każdy posiadacz biletu będzie mógł skorzystać z warsztatów, odbywających się w czasie konferencji. Różnorodna tematyka będzie będzie obejmowała m.in.: finanse freelancera, zarządzanie sobą w czasie, czy budowanie skutecznego komunikatu dla marki. Uczestnicy będą mieli też okazję stworzyć własnoręcznie notatniki razem z Fajnymi Chłopakami.

• ​ NETWORKING ​ •

Poznawanie się wzajemnie to jedna z najważniejszych części konferencji. W tym roku organizatorzy planują wiele aktywności i przebiegłych praktyk, żeby pomóc uczestnikom nawiązać nowe znajomości ;) Dodatkowo, bardzo pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskich jest ​lista uczestników​,​ do której dostęp ma każdy posiadacz biletu. Dzięki niej można zobaczyć kto jeszcze pojawi się na wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznawania się i umawiania na spotkania w strefie relaksu!

• ​ TARGI ELEMENT MARKET​ ​•

Jak co roku organizatorzy zapraszają też na stoiska partnerów i lokalnych projektantów, którzy oferują swoje prace: plakaty, biżuterię, ceramikę, czy ubrania. Z kolei w strefie Element Eats będą czekały na Was foodtrucki z różnymi opcjami: mięsne, wege i bezglutenowe.

• CO OTRZYMASZ W RAMACH BILETU? •

- Dwa dni wykładów – Dwie sceny: główna i ekspercka – Prelegenci z całego świata – Kameralne konsultacje z prelegentami – Praktyczne warsztaty – Dostęp do listy uczestników i możliwość budowania kontaktów jeszcze przed wydarzeniem – Rozbudowane sesje networkingowe – Torby konferencyjne – Stoiska w ramach Element Market i strefy Element Eats z bogatym wyborem przekąsek – Afterparty

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas