Designteka

wydarzenia

Konkurs Remix our Future

11.03.2013

1 marca 2013r. zakończył się pierwszy etap drugiej odsłony konkursu Remix our Future na projekt butelki piwa holenderskiej marki Heineken. Za pomocą specjalnej aplikacji na Facebooku profesjonalni designerzy, jak i miłośnicy marki, mogli samodzielnie zaprojektować przyszłą butelkę Heinekena. Do aplikacji zgłoszonych zostało setki projektów, w tym najwięcej z nich pochodziło z Polski. Zwycięski projekt znajdzie się w specjalnej limitowanej edycji dostępnej na całym świecie pod koniec tego roku.

Marka Heineken (w Polsce należąca do Grupy Żywiec), w tym roku obchodzi 140-lecie swojego istnienia. Z tej okazji oddała w ręce konsumentówstworzenie butelki przyszłości Heinekena. Dzięki specjalnej aplikacji Your Future Bottle dostępnej na Facebooku każdy miał możliwość opracowania swojej wizji marki, poprzez zaprojektowanie przyszłej butelki tego znanego piwa. Polacy chętnie skorzystali z tej możliwości, będąc na drugim miejscu pod kątem ilości wysłanych prac na całym świecie.

Już w połowie marca ogłoszona zostanie lista finalistów. Jeśli znajdą się na niej Polacy, marka Heineken umożliwi im wyjazd na Design Week w Mediolanie, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży designu, gdzie ich prace zostaną zaprezentowane. Być może jeden z nich zostanie laureatem konkursu, o czym zdecydują mieszkańcy Mediolanu oraz grono uznanych w świecie designu twórców – z Markiem van Itersonem, Global Head of Design marki Heineken – na czele.

Zwycięski projekt butelki Heinekena zostanie zaprezentowany nie tylko w Mediolanie, ale także znajdzie się w sklepach na całym świecie. Już teraz do sklepów w Polsce trafiają puszki z nową etykietą projektu zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Remix our Future – Meksykanina Rodolfo Kusulasa. Czy w przyszłym roku na półkach stanie butelka Heinekena projektu Polaka?

O tym przekonamy się już 11 kwietnia br. podczas Design Week w Mediolanie. W specjalnej przestrzeni Heinekena „The Magazzini” odbędzie się szereg designerskich imprez, wystaw i prezentacji najbardziej pomysłowych rozwiązań ze świata Heinekena. Na miejscu obecny będzie także Tomek Rygalik, Ambasador Programu Your Future Bottle, który reprezentuje nie tylko uczestników z Polski, ale także cały świat polskiego designu.

Tomek Rygalik wraz z żoną Gosią, również zaprojektował autorską butelkę przyszłości marki Heineken. Stworzony przez niego projekt oddaje wyznawaną przez niego filozofię: zrównoważenie funkcjonalności z minimalnym użyciem środków i maksymalną eksploatacją właściwości materiałów. Film ukazujący proces powstawania unikalnej butelki w projekcie Tomka i Gosi Rygalik, obejrzeć można na kanale Heineken na YouTube pod adresem: www.youtube.com/watch?v=bDdXE6Mgat8

Więcej informacji na temat Heinekena można znaleźć na stronie www.heineken.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas