Kraina Roztocza w Ibis Styles Tomaszów Lubelski
Najnowszy projekt pracowni Tremend – wnętrza Ibis Styles Tomaszów Lubelski znajduje się w pobliżu Puszczy Solskiej oraz Roztocza. Ta malownicza okolica stała się motywem przewodnim dla hotelu marki należącej do grupy Accor Hotels. Projekt zostanie zrealizowany w centrum miasta, w budynku dawnego hotelu Laureat, który czeka gruntowna przebudowa. Po metamorfozie, będzie oferował gościom 51 pokoi wraz z restauracją o powierzchni 250 metrów kwadratowych.
Lasy, łąki, pola, rwące i spokojne rzeki, kaskady i wąwozy, to przyrodnicze atrakcje Roztocza, które przyciągają turystów z całej Polski. Nie brakuje tu drewnianych kościołów, przydrożnych kapliczek i zabytków mówiących o wielowiekowej historii okolicy. Kraina ta jest miejscem, w którym można bezpośrednio obcować z naturą i poczuć chęć do życia. Powietrze jest wyjątkowo czyste, dzięki czemu oddycha się tu pełną piersią. Słońce przedziera się jasnymi smugami między potężnymi pniami drzew i drżącymi wysoko czuprynami starych grabów i buków. Przebywając na Roztoczu można poczuć prawdziwą jedność z naturą. Zatrzymać się, odetchnąć od pośpiechu, nabrać dystansu, zapomnieć o codziennych troskach i zachwycić pięknem przyrody. Aby goście hotelu Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim mogli w pełni poznać uroki Roztocza, właściciele obiektu postanowili zaproponować im zaciszne miejsce, będące swoistą oazą spokoju. Projektu wnętrz dla sieci po raz kolejny zrealizowała pracownia Tremend. Architekci: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka i Daria Cichoń bez wahania podjęli decyzję, że motywem przewodnim będzie Roztocze i wszechobecna w nim nieskażona przemysłem natura. W nowoczesnych wnętrzach hotelowych pojawia się więc naturalne drewno, roślinność, pnie drzew, kamień i cała gama soczystych odcieni zieleni, błękitów oraz szarości przełamanych złotem, miedzią, rudościami i brązami.
Gościu, odpocznij sobie…
U progu hotelu, w strefie lobby poczujemy się jak we wnętrzu leśniczówki, którą ogrzewają rozpalone polana w kamiennym kominku. Można przy nim wygodnie zasiąść i oczyścić umysł od zbędnych myśli. Na ścianie wokół paleniska znajduje się regał z półkami na książki. Aranżacja przywołuje na myśl skojarzenie z gabinetem leśniczego, który zaprosił nas w gościnne progi swojego domu. Wygodne fotele i kanapa w odcieniach spokojnych błękitów, morskiej zieleni i szarości oraz drewniany stolik kawowy z solidnych pni drzew zachęcają do odpoczynku tuż po podróży. Nad nimi wiszą trzy miedziane lampy przypominające wielkie szyszki. Motywem powtarzającym się na ścianach i sufitach są cienie gałęzi drzew. Dla energicznych dzieci hotelowych gości również znajdzie się atrakcja – udział w nowoczesnej grze interaktywnej, dzięki której poznają między innymi historię i tajniki miasta.
Spacer po okolicy
Projektanci urządzając część oficjalną hotelu zainspirowali się również zabytkami Roztocza: cerkwią w Hrebennem czy kościołem zwiastowania NMP. Zaproponowali liczne drewniane elementy w wykończeniu recepcji i baru. Uwagę przyciąga duży wspólny stół w Sali Śniadaniowej, wykonany z ogromnego przeciętego pnia. W głębi, na ścianie, znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia, takimi jak Stara Czajnia, kirkut czy ławeczka doktora Petera. W przyszłości będzie ona uzupełniana przez gości hotelowych własnymi odkryciami ciekawych miejsc.
Pory roku na Roztoczu
Przemierzając kolejne wnętrza hotelu, można poczuć się, niczym na leśnej ścieżce. Przechodząc po korytarzu, podczas poszukiwania drogi do pokoju, odnosi się wrażenie, jakby spacerowało się wzdłuż brzegu potoku. Motywy rzeki na wykładzinie hotelowej prowadzą gości wprost do ich pokoi. Każde piętro różni się jednak kolorystyką, nawiązującą do zmieniających się na Roztoczu pór roku. Mamy więc połączone ze sobą soczyste odcienie zieleni, żółci czy pomarańczy, które przywodzą na myśl wiosnę, lato oraz jesień.
Przyroda utuli nas do snu
Wchodząc do pokoi odnosimy wrażenie, że wciąż znajdujemy się w głębi zacisznego lasu. Klimat ten sprzyja wypoczynkowi, tak potrzebnemu hotelowym gościom. Wieszaki przywodzą na myśl konary drzew, a na posadzce widzimy cienie gałęzi. Poza elementami nawiązującymi do natury, bez trudu można dostrzec również inspiracje lokalne. Na poduszkach znajdziemy wzór, który pojawia się na roztoczańskim miodniku, a na drewnianych ścianach, tuż nad wezgłowiem łóżka, wyjątkowe zdjęcia Tomaszowa Lubelskiego.
Nietuzinkowy temat oraz zastosowane przez Tremend detale zapewnią gościom hotelu Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim niezapomniane chwile, dzięki którym pobyt w tym miejscu pozostanie na długo w pamięci. Inwestycja ma się rozpocząć wiosną, a obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku.
Projektanci: Magdalena Federowicz- Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka, Daria Cichoń; www.tremend.pl.