Designteka

Księżycowa poświata w Twojej kuchni

20.02.2023

Czy kuchnia może mieć w sobie coś nieziemskiego? Projektanci ernestrust udowadniają, że tak! Najnowsze kolekcja marki Moonlight to przykład, że nawet codzienne miejsce przygotowywania posiłków, niczym blask księżyca może przyciągać, intrygować i olśniewać!

Nazwa najnowszej kolekcji ernestrust Moonlight świadomie odnosi się do aury, jaką tworzy poświata księżyca. Oczarowuje otoczenie, tworząc niepowtarzalne efekty wizualne skupione wokół blasku i nieregularności wykorzystanego w aranżacji naturalnego kamienia „Patagonia”. To on pełni pierwszoplanową rolę w tej kuchni, zdobiąc nie tylko blaty, ale też fragmenty ścian, a nawet fronty szuflad! Jego nieregularne użylenie buduje magiczną aurę we wnętrzu, tworząc, w zależności od pory dnia i rodzaju światła, grę blasków i cieni. Z kamienia emanuje piękno, spokój, ale i pewna nuta tajemniczości, budując niesamowite tło dla historii codziennego życia, toczących się w kuchni.

I choć kamień dominuje nad kuchennym wnętrzem, nie przyćmiewa on innych elementów zabudowy kuchennej. Wręcz przeciwnie, dopełnia jej kunsztowny wygląd, pozwalając w pełni realizować funkcje tej strefy. Stąd w centrum kuchennej aranżacji znalazła się przestronna wyspa. Zapewnia ona nie tylko duży blat roboczy z kamiennym zlewozmywakiem, ale też praktyczne szuflady i szafki do przechowywania kuchennych akcesoriów. Jest przy tym bardzo efektowna. Kamienne fronty szuflad ocieplają drewniane elementy wykonane z naturalnego dębu. Całość zaś jest efektownie podświetlona od środka. To ukłon projektantów w stronę tradycji rzemieślniczych i sztuki stolarskiej.

Znaczące tło dla wyspy kuchennej stanowi poprowadzona na całą ścianę wysoka zabudowa. Jej brązowe fronty z lakierowanym, metalicznym połyskiem Beryllium Bronze, rozświetlają refleksy kamienia. Kryje ona wszystkie niezbędne sprzęty AGD, w tym dwie zmywarki umieszczone na wysokości, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze sprzętu. Oferuje przy tym całkiem sporo miejsca do przechowywania. Monolityczny charakter wysokiej zabudowy przełamuje dwustronna witryna z aluminiową ramką w kolorze brązu, wypełniona dymionym szkłem flutes. To nowoczesny akcent, który doskonale koresponduje z połyskującą powierzchnią kamienia, udowadniając, że w tej kuchni nie ma miejsca na przypadek.

To jednak nie wszystko. Naprzeciwko wyspy projektanci erenstrust umieścili wieżę spiżarniano-roboczą, która przypomina tradycyjną zabudowę wnęki. Jednak za połyskującymi brązem frontami, których monotonię przerywa ciepłe drewno dębowe, kryje się wiele praktycznych rozwiązań. Jest tu miejsce nie tylko na zapasy i kuchenne sprzęty, ale też… dodatkowy blat roboczy. Bowiem funkcjonalny charakter kuchni Moonlight jest równie perfekcyjny i dopracowany w najmniejszym szczególe, jak jej wygląd.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://rust.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas