Designteka

wnętrza

Łazienka deluxe

22.09.2022

Słowo luksus przywodzi na myśl bogactwo i przepych. W obecnych czasach nie oznacza już oczywiście złotych klamek, ornamentów i wysokiego połysku…Współczesne wnętrza łazienek mogą być po prostu wyjątkowe i eleganckie. Jak stworzyć łazienkę, która będzie zachwycać i sprawi, że poczujemy się otuleni luksusem każdego dnia?- podpowiada architekt Magdalena Miśkiewicz właścicielka pracowni Miśkiewicz Design.

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, które poza właściwościami użytkowymi, powinno zwracać uwagę estetyką. O ile  w salonie czy sypialni możemy sobie pozwolić na częstszy remont, tak łazienka zostaje z nami zazwyczaj na lata. Nic zatem dziwnego, że jej aranżacja wymaga szczególnego podejścia. Jeśli marzy nam się szykowny wystrój to musimy być ostrożni, by nie przesadzić…

„Luksus to nie przepych, dla mnie to spokojna elegancja. To wyważenie piękna i wytworności w sposób idealny oraz subtelny. Najistotniejszy we wszystkim, podobnie jak w życiu – jest umiar. Jeśli przekroczymy pewną cienką linię, cała koncepcja może runąć, a nasza łazienka stanie się po prostu brzydka.” – doradza Magdalena Miśkiewicz

Królowa wanna

By zachować ten umiar należy skupić się na kilku najważniejszych elementach wyposażenia łazienki i podkreślić je jako te najbardziej wyszukane.

„Stworzenie łazienki deluxe, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli jej metraż nie jest duży. Gdy projektujemy większą powierzchnię, wysoką, z dużym oknem, to wówczas można szaleć. Wtedy zaprojektowanie pięknej i eleganckiej łazienki staje się czystą przyjemnością. Wanna wolnostojąca lub duży blat z dwiema umywalkami i pięknymi bateriami są same w sobie szykowne.” - dodaje architektka.

Niewątpliwym synonimem gustownej łazienki jest wolnostojąca wanna, to jednak element, który sprawdzi się raczej na większej powierzchni. Gdy nie ma takiej możliwości, można nadać jej szlachetności przez obudowę płytkami w dużym formacie z marmurowym dekorem oraz ozdobić, niczym biżuterią, odpowiednią armaturą w kolorze delikatnego złota.

Luksus tkwi w szczegółach

Według Magdaleny Miśkiewicz elegancję tworzą dwie rzeczy: detale oraz materiały z jakich wykonane są meble.

„Jak to mówią: Diabeł tkwi w szczegółach. I to jest ten drobny klucz do tego,  żeby nasza łazienka stała się elegancka. To może być detal w postaci listwy złotej, chromowanej lub czarnej. To może być piękny frez na meblu lub obłe wykończenie  mebla  – bardzo modne w tym roku.”- dodaje

Doskonale w styl luksusowej łazienki wpisują się meble z kolekcji MOCCA 2.0 zaprojektowane  przez Krzysztofa Chróścielewskiego dla marki Devo. Łagodna, lekko zaokrąglona linia mebli wykończona złotymi dodatkami oraz uchwytami nawiązuje do wzornictwa lat 20-tych ubiegłego wieku. Połączenie bieli, drewna i szlachetnej czerni skontrastowanej ze złotem sprawi, że łazienka, w której się znajdą, stanie się prawdziwą przyjemnością dla oka. Będąca w zestawie toaletka pozwoli na stworzenie wyjątkowego salonu kąpielowego.

Poza odpowiednio dobranymi meblami, współczesną łazienkę tworzą również specjalnie dobrane piękne lampy, lustra, a także kamień nawiązujący do wspomnianego marmuru, który może być wykorzystany jako okładzina ścienna i podłogowa.

Jak podkreśla architektka „Harmonia i detal to główne elementy łazienki deluxe.

Magdalena Miśkiewicz

www.miskiewiczdesign.pl

Dodatkowe informacje www.devo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas