Designteka

wnętrza

Łóżko w roli głównej

06.03.2017

Sypialnia to przede wszystkim miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu. To od tego pomieszczenia oczekuje się, że będzie sprzyjało wyciszeniu i zagwarantuje spokojny sen. Dlatego też tak ważne jest jego odpowiednie urządzenie. Najważniejszą rolę w sypialni pełni łóżko. Te drewniane zwykle są idealnym uzupełnieniem klasycznego czy nowoczesnego wnętrza, ponieważ są kunsztowne, ale i ekologiczne. Samo drewno kojarzy się natomiast z trwałością i solidnością.

O przytulności sypialni decyduje głównie kolorystyka. Mogą to być ciepłe beże i apetyczne czekoladowe brązy. Niezbędne są także dodatki, jak miękkie narzuty czy poduszki. Wnętrze doskonale ociepla również drewno. To kolejny powód, dla którego warto postawić na łóżko wykonane właśnie z tego materiału. Należy jednak pamiętać, że mebel ten musi nie tylko pięknie się prezentować, ale być przede wszystkim wygodny.

Sklejka czy drewno?

Ciekawym rozwiązaniem są łóżka wykonane ze sklejki. Produkty polskiej marki Śnimisie to meble o nieskomplikowanych, ale wyrazistych formach. Nie zawierają w sobie ani jednej śruby, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne, a do tego proste w montażu. Do złożenia łóżka nie potrzebujemy śrubokręta. Wystarczy odpowiednio złożyć ze sobą elementy łóżka, by za chwilę mieć gotowy do użycia mebel. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjny wizualnie.

Nazewnictwo naszej linii łóżek nawiązuje do dodatkowych funkcji, jakie oferują, co zdecydowanie ułatwia wybór klientom. W kolekcji znajdziemy łóżka takie jak: PRYMUS, TELEWIDZ czy ŚPIOCH – mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, projektant Śnimisie.

Łóżko wykonane z jasnej sklejki idealnie komponuje się z ciemną – czarną bądź szarą pościelą, która nadaje kontrastu. Co najważniejsze, poza naturalnym drewnianym możemy wybrać też inny kolor, jak biały, szary czy czarny. Stworzą one idealną kompozycję z pastelowymi ścianami w kolorach żółci, różu, niebieskiego czy zielonego. Drewniane łóżka idealnie komponują się z prostymi wnętrzami, w których dominuje minimalizm.

Sklejka stwarza możliwości przeróżnych wariacji. Osoby, które wolą postawić na niestandardowe ramy, mogą zainteresować się wygiętymi pasami. Nadają one łóżku frywolności, co stanowi doskonałą designerską zabawę. Sprawdzą się we wnętrzach, w których nie ma miejsca na nudę.

Świeżo upieczeni rodzice często poświęcają mnóstwo czasu na urządzenie pokoju dla nowego członka rodziny. Sklejka to także idealny materiał, który sprawdzi się w dziecięcym łóżeczku.

Z myślą o oszczędnościach i wygodzie rodziców, stworzyliśmy łóżeczko Prymusik, którego kombinacje można zmieniać w zależności od wieku dziecka. Cały mebel składamy jak klocki. Podstawę łóżka można zamontować na dwóch różnych wysokościach. Dziecko będzie spać bezpiecznie i wygodnie, gdyż trwałe materiały podstawy łóżeczka zostały odpowiednio przetestowane. Produkt jest dostępny w 6 kolorach. Sklejka w bocznych drabinkach może być wykończona w kolorze białym, boki natomiast w naturalnym lub w jednej z pięciu barw: biel, miód, bursztyn, orzech czy szarobury. Dodatkowo, istnieje możliwość napisania imienia dziecka na boku łóżeczka – dodaje Rafał Grudziąż, projektant Śnimisie.

Chociaż łóżka ze sklejki nie są tradycyjnymi drewnianymi meblami, to jednak wyróżniają się bardzo dobrą wytrzymałością i trwałością na lata. Materiał, z którego są produkowane, pochodzi z drzew z polskich lasów i jest ekologiczny, co pozwala na stworzenie efektownych form mebli, które wyróżniają się na tle innych.

Produkty polskiej marki „Śnimisie” to najwyższej klasy meble o nieskomplikowanych formach. Stworzone w 100% z drewnianej sklejki konstrukcje nie zawierają w sobie ani jednego gwoździa, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne, a do tego proste w montażu. Wystarczy odpowiednio połączyć ze sobą elementy łóżka, by za chwilę mieć gotowy do użycia mebel. Łóżka „Śnimisie” zostały stworzone z myślą o klientach potrzebujących mebla funkcjonalnego, a zarazem atrakcyjnego wizualnie. Z myślą o nich nazewnictwo linii łóżek nawiązuje do dodatkowych funkcji, jakie oferują, co zdecydowanie ułatwia wybór. W kolekcji znajdziemy łóżka takie jak: PRYMUS, TELEWIDZ czy ŚPIOCH. Produkty marki „Śnimisie” zostały zaprojektowane przez polskich architektów z pracowni 81.WAW.PL, a ich produkcja odbywa się w Polsce.

Więcej na http://snimisie.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas