Designteka

wnętrza

Marka VANK nagrodzona!

28.01.2016

IF DESIGN AWARD 2016: DWIE NAGRODY DLA NOWEJ, POLSKIEJ MARKI VANK!

VANK to nowa polska marka meblowa, której premiera odbyła się w maju 2015r. Uznanie z którym się spotkała na międzynarodowym rynku teraz potwierdzone zostało nagrodami iF Design Award dla dwóch produktów: stołu z elektryczną regulacją wysokości VANK_move i parawanu akustycznego VANK_wall.

Nagroda potwierdza, że potrafimy w Polsce projektować i produkować produkty innowacyjne technicznie. iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów designu. Dzięki ponad 60 letniej historii produkty uhonorowane tą nagrodą są uznawane na całym świecie za symbol doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji wyróżnione produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach, a docenione rozwiązania wyróżniają się innowacyjnością techniczną na najwyższym poziomie.

- Nagrody iF Design Award dla naszych dwóch projektów to potwierdzenie, że wprowadzając w zeszłym roku polską markę VANK wybraliśmy właściwą drogę. 58-osobowe, międzynarodowe jury doceniło sygnowane nią, technicznie dopracowane produkty, które dowodzą tego, że mamy w Polsce szerokie zaplecze produkcyjne i dobrze wykształconą kadrę inżynierską. Za sukcesem produktów VANK nie stoi jeden projektant, ale zespół architektów i inżynierów. Marką VANK zwracamy uwagę na zapomniany w Polsce wymiar design.

Przypominamy, że obok designu zaradnego, rzemieślniczego czy społecznie zaangażowanego istnieje też design przemysłowy – mówi Anna Vonhausen, architekt i pomysłodawczyni nowej marki VANK.

Nagrodzone wyróżnieniem iF Design Award produkty to stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move, który wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand”, czyste formy i szlachetny, ekologiczny materiał.

Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall , która pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią pracy a ekologią. Diamentowa forma ma właściwości akustyczne i stymuluje kreatywne myślenie. Za sukcesem nowej marki VANK stoi ten sam zespół SITAG Formy Siedzenia, który sprawił, że fotel WOODI zdobył w 2012r., jako pierwszy polski produkt meblowy, nagrodę Red Dot Design Award i wypromował ten konkurs na polskim rynku.

Więcej na www.vank.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas