Designteka

Międzynarodowa elita w jury konkursu Paradyż Designers 2023

20.12.2023

Trzecia edycja konkursu Paradyż Designers to znakomita okazja do zdobycia uznania i uzyskania rzetelnej oceny od doświadczonych profesjonalistów, którymi są największe nazwiska z branży! Wartość nagród, która przekracza 40 000 EURO, podnosi także jego międzynarodowy status, sprawiając, że udział w konkursie staje się nie tylko wyzwaniem, ale także okazją do wymiany myśli i doświadczeń dla wszystkich pasjonatów architektury. Tegoroczna odsłona Paradyż Designers przyciąga uwagę dzięki obecności międzynarodowego jury, w którym zasiadają prawdziwe gwiazdy. Architekci, projektanci, krytycy, wykładowcy, eksperci, stworzą dwunastoosobowy panel sędziowski, wnoszący do konkursowych zmagań bogactwo swoich unikalnych doświadczeń i perspektyw.

Już od miesiąca można nadsyłać zgłoszenia w konkursie Paradyż Designers 2023, w którym udział mogą wziąć nie tylko profesjonalni architekci i projektanci, ale także debiutanci; studenci kierunków architektonicznych i artystycznych. Dzięki starannie dobranemu jury, składającemu się z wybitnych ekspertów o bogatym doświadczeniu, uczestnicy konkursu mają możliwość prezentacji swoich projektów przed największymi autorytetami światowej architektury. Organizator czeka na projekty do końca lutego 2024 roku. Listę laureatów poznamy na koniec marca 2024 roku.

Znakomite nazwiska w jury

Trzecia odsłona Paradyż Designers przyciąga uwagę z wielu względów. Jednym z nich jest bez wątpienia elitarny skład międzynarodowego jury. Komisja zasiądzie pod przewodnictwem Jürgena Hermanna Mayera, światowej sławy architekta, założyciela renomowanej berlińskiej pracowni J. MAYER H. Decyzja o powierzeniu przewodnictwa Jürgenowi Hermanowi Mayerowi jest dla Ceramiki Paradyż nie tylko wyrazem uznania dla jego niepodważalnych osiągnięć, ale także gwarancją profesjonalizmu i wyjątkowej wrażliwości na zgłoszone do konkursu projekty. Jego doświadczenie i ekspertyza stanowić będą solidne fundamenty dla sprawiedliwej i kompetentnej oceny zgłoszeń.

W gronie zagranicznych jurorów zasiądzie również David Basulto, redaktor naczelny „ArchDaily”. Umiejętności Basulto do rozpoznawania istoty architektury i uwzględnianie różnorodnych perspektyw sprawią, że proces oceny będzie bardziej kompleksowy. To nie tylko krok naprzód dla samego konkursu, ale także inspirująca szansa dla uczestników, by zdobyć uznanie jednego z najważniejszych ekspertów w branży.

Obecność w panelu sędziowskim Didiera Faustino, znakomitego architekta i artysty, którego prace znane są z odważnych koncepcji i zdolności do łączenia funkcjonalności z estetyką, nie tylko wzbogaci debatę oceniającą, ale również świadczyć będzie o wszechstronności i otwartości konkursu Paradyż Designers na różnorodne spojrzenia na świat architektury, co z pewnością podkreśli wyjątkowość wydarzenia wśród międzynarodowych konkursów.

Włączenie do składu sędziowskiego tak wybitnych postaci potwierdza zaangażowanie Ceramiki Paradyż w zapewnienie uczestnikom możliwości otrzymania profesjonalnej oceny ze strony doświadczonych ekspertów. To jednocześnie szansa na pokazanie się przed światem wielu utalentowanych młodych projektantów.

Paradyż Designers 2023: szansa dla profesjonalistów i studentów

Konkurs Paradyż Designers to świetna okazja dla młodych, utalentowanych adeptów architektury i projektowania, aby zweryfikowali swoje koncepcje z projektami innych uczestników. Jak co roku, prace uczestników konkursu Paradyż Designers 2023 będą oceniać znane postacie polskiego świata architektury i designu: Agnieszka Kalinowska-Sołtys – prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich, architektka, partnerka i członkini zarządu APA Wojciechowski; Oskar Zięta – architekt i artysta; Ewa P. Porębska – architektka, krytyczka architektury, kuratorka i redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator”; Alek Pluta – architekt, zwycięzca II edycji konkursu Paradyż Designers i założyciel Nomadd Studio; Szymon Hanczar – architekt, projektant, wykładowca akademicki na ASP we  Wrocławiu i założyciel hanczarstudio; Przemo Łukasik – architekt, założyciel pracowni medusa group; Aldona Chudzicka – dyrektorka ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż Sp. z o.o.; Magdalena Federowicz-Boule – architektka, prezeska i dyrektorka kreatywna pracowni Tremend oraz Joanna Jurga – architektka, projektantka przestrzeni, badaczka trendów, wykładowczyni.

Pula nagród wynosi ponad 40 tys. euro. Laureaci będą mogli też skorzystać z możliwości wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lutego 2024 roku. Laureatów trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers poznamy 28 marca 2024 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.paradyzdesigners.com.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas