Designteka

wydarzenia

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

12.04.2024

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym razem do artystycznej podróży przez serce Włoch zaprasza fotograf Michał Łukasik, który od lat dzieli życie między Polską a Włochami.

Wystawa jego fotografii pod tytułem „Pasaż Italia” otworzy się już w piątek 12 kwietnia o 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie.

Włochy to niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów, a każdy z nich odkrywa ich piękno z własnej perspektywy i przetwarza w duchu osobistej wrażliwości. Wystawa prac polskiego fotografa Michała Łukasika pod tytułem „Pasaż Italia” to podróż przez wielowiekowe zabytki i dzieła architektury modernistycznej, w której historia splata się z teraźniejszością, a każdy kamień opowiada własną historię.

Niezwykłe spojrzenie artysty na ten kraj, ukazane poprzez obiektyw aparatu, pozwala nam odkryć jego piękno na nowo. Michał Łukasik uchwycił również sceny z życia codziennego Neapolu i okolic, który jest jego drugim domem. Od starannie ułożonego prania schnącego na balkonach, po tętniące życiem targowiska i plaże. „Pasaż Italia” to nie tylko wystawa fotografii – to podróż przez serce Włoch pełna smaków, kolorów i odcieni.

Niebanalną oprawę przestrzeni wystawienniczej zapewnia stylizacja Łukasza Siwca, cenionego architekta wnętrz współpracującego z Domoteką. Jego wyczucie włoskiego stylu doskonale komponuje się z fotografiami, tworząc harmonijną całość. Scenograficzne elementy potęgują wrażenie obcowania z majestatyczną architekturą i dzielą przestrzeń na tematyczne strefy. Całość dopełniają nietuzinkowe meble i dodatki z starannie wyselekcjonowanych salonów Centrum Designu Domoteka.

Autorzy:

Michał Łukasik – Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotograf i eseista.

Jego fotografie znalazły się m.in. w Architectural Digest Polska, Wysokich Obcasach, Spotkaniach z Zabytkami oraz polsko-włoskim magazynie „Gazzetta Italia”, w którym debiutował jako eseista i dziennikarz, publikując zdjęcia i artykuły o sztuce, architekturze i podróżach po Polsce i Włoszech.

Specjalizuje się w fotografii architektury, wnętrz, fashion i reportażach. Współpracował z agencjami modowymi oraz licznymi instytucjami polskimi  i włoskimi. Pasjonat stylu art deco, modernizmu i starego kina.

Łukasz Siwiec – stylista i projektant wnętrz, ekspert w dziedzinie designu oraz mody. Absolwent grafiki warsztatowej oraz architektury wnętrz na ASP w Warszawie. Od ponad 10 lat związany z rynkiem prasowym jako dziennikarz, stylista i fotograf. Współpracował m.in z magazynami Twój Styl, PANI, Architectural Digest Polska, Magazif, Wysokie Obcasy Extra, L’Officiel, Monitor Magazine.

Wernisaż wystawy „Pasaż Italia” odbędzie się w piątek 12.04.2024 r. o godz. 19:00. w Centrum Designu Domoteka, ul. Malborska 41 w Warszawie

Czas trwania wystawy: 12.04– 30.06 2024 r.

Partnerami wydarzenia są: Czas na Wnętrze, MAGAZIF, Gazzetta Italia, Aksonometria, BoConcept, Western Home FI, OKK! PR

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas