Designteka

wnętrza

Niewielkie mieszkanie na wynajem

27.11.2020

Przeznaczone na wynajem mieszkanie urządzono prosto i funkcjonalnie, mając na uwadze przede wszystkim komfort przyszłych lokatorów. Nienaganna stylistyka oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe dają pewność, że wystrój przetrwa próbę czasu. A dzięki kilku ciekawym, przyciągającym wzrok akcentom dekoracyjnym mieszkanie zapada w pamięć.

Głównym zadaniem architektów z pracowni Decoroom, odpowiedzialnych za projekt wnętrza było stworzenie uniwersalnej przestrzeni – bazy, która pozwoli przyszłemu najemcy za pomocą dodatków i dekoracji zaaranżować własne gniazdko. Otwarta przestrzeń dzienna utrzymana jest w chłodnej tonacji bieli i grafitu, którą zestawiono z ciepłym odcieniem podłogi, wykończonej dębową deską warstwową. Ścianę oddzielającą sypialnię od części dziennej pokryto tynkiem dekoracyjnym imitującym beton. W ten sposób przestrzeń zyskała modny, industrialny charakter, dodatkowo podkreślony stylistyką przesuwnych drzwi prowadzących do sypialni. W strefie wypoczynku, obok dużego panoramicznego okna stanęła wygodna, szara kanapa oraz lekki ażurowy stolik kawowy. Wybierając meble na balkon spójne stylistycznie z wystrojem salonu, inwestor zadbał też o pełną integrację przestrzeni relaksu w środku i na zewnątrz. Taki taras to duży atut lokalu, który z pewnością docenią najemcy.

Nowoczesność funkcji i formy

Aneks kuchenny zorganizowany w kształcie litery L, zyskał wyraźny podział kolorystyczny. Wysoka zabudowa od strony salonu, wykończona laminatem Kronospan w kolorze Black North Wood, kryje chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz spiżarnię. Szafki o matowych białych frontach wyznaczają strefę przygotowywania posiłków. Nowoczesny, surowy charakter kuchni podkreślają lekkie, podłużne uchwyty meblowe w kolorze czarnym. Stylowym dopełnieniem całości jest niewielki, jadalniany stół oraz wygodne krzesła z oparciem fornirowanym jasnym drewnem.

Architekci pracowni Decoroom zrezygnowali z wydzielania strefy wejściowej. Zamiast ścianki między kuchnią a holem pojawiła się pojemna szafa na odzież wierzchnią i obuwie. Druga, podobna zabudowa sąsiaduje z łazienką. Dzięki przeniesieniu przyłączy, można było w niej umieścić pralkę i zyskać w ten sposób więcej miejsca w toalecie. Zamiast pralki w łazience znalazła się obszerna szafka podumywalkowa, pod którą można np. wstawić kosz na pranie. Architekci zagospodarowali też przestrzeń ponad toaletą, umieszczając tu funkcjonalną zabudowę do przechowywania kosmetyków i środków czystości. Proste, lakierowane grafitowe fronty pozbawione uchwytów zlewają się z kolorem sufitu i nie przyciągają uwagi – stanowią jedynie tło dla pozostałych elementów. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się ściana pod natryskiem, wykończona mozaiką ścienną Raw Decor (Mini Cegiełka Metallic Bronze). Miedziany blask precyzyjnie ułożonych cegiełek rozświetla całą łazienkę, stając się mocnym akcentem dekoracyjnym wnętrza.

Mocny atut

Podobnie wyraziste detale odnajdziemy także w sypialni, schowanej za stylowymi przesuwnymi drzwiami. Nowoczesna lampa sufitowa oraz okucia nocnych szafek w miedzianym wykończeniu znakomicie komponują się z tapicerowanym łóżkiem. Głęboki, bordowy odcień obicia to zdecydowanie najmocniejszy element kolorystyczny całego mieszkania, wyróżniający je na tle innych lokali przeznaczonych na wynajem.

W sektorze nieruchomości na wynajem liczy się funkcjonalność i wygoda, jaką mieszkanie oferuje lokatorom. Dlatego świadomi inwestorzy coraz częściej decydują się powierzyć przygotowanie projektu i wykończenie lokalu w ręce profesjonalistów, takich jak architekci pracowni Decoroom.  Ich wiedza i doświadczenie pozwalają optymalnie zaplanować przestrzeń i dostosować wnętrze do oczekiwań przyszłych użytkowników.

Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Joanna Węgłowska, Decoroom

Projekt kuchni: Architekt wnętrz Wioleta Cieślik, Decoroom

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas