Designteka

TRENDY 2024 według BoConcept

03.01.2024

Jeśli jednym słowem podsumowalibyśmy krajobraz trendów na 2024 rok, to jest to „hybryda”. Hybrydowa estetyka – czyli łączenie kilku stylów w jedną całość – oraz wielofunkcyjność kształtują sposób, w jaki odświeżamy nasze domowe przestrzenie. Pomyśl o skandynawskim designie przez pryzmat wygody, czystych linii z akcentem retro lub zaskoczenie i zachwyt przemyślaną funkcjonalnością. 

W 2024 r. nacisk kładziony jest również na dokonywanie świadomych wyborów projektowych, aby stworzyć przestrzenie dla podtrzymywania dobrego samopoczucia, zoptymalizowane pod kątem spotkań towarzyskich i w każdym calu wszechstronne. Mając to na uwadze, sprawdź, jakie będą wiodące trendy w nadchodzącym roku.

Przytulna rozmowa

Kto nie chciałby czuć się we wnętrzu jak w domu i sprawić, by goście czuli się tak samo dobrze? W tym trendzie chodzi o tworzenie relaksujących, przytulnych przestrzeni, które sprzyjają wygodzie i wspólnemu spędzaniu czasu – pomyśl o modułowych sofach w formie „wysp” i systemach siedzisk, które można łatwo dostosować w zależności od okazji.

Jeśli nadejdzie odpowiedni czas, zainwestuj w nową, modułową sofę. Niska i „salonowa” Salamanca została zaprojektowana z myślą o najwyższym komforcie i jest idealna do relaksujących spotkań. Jeśli wolisz bardziej proste linie, model Amsterdam jest niezwykle elastyczny, a otwarte szezlongi i moduły stworzą dynamiczną, gościnną atmosferę.

Innym pomysłem jest stworzenie dedykowanej strefy towarzyskiej z wykorzystaniem wygodnych foteli, takich jak okrągły model Bolzano lub elegancka Modena wraz z dywanem (np. okrągłym Loom lub prostokątnym Tide). Dodaj akcesoria uszyte z przyjemnych w dotyku tkanin, aby stworzyć relaksujące przestrzenie sprzyjające rozmowie.

Dynamiczne systemy meblowe

Dynamiczne wzornictwo i elastyczne meble pomagają budować wszechstronne przestrzenie mieszkalne, a także optymalizować codzienne życie na małej przestrzeni. Wielofunkcyjne regały Calgary można zaadaptować jako dyskretne domowe biuro lub barek, w zależności od okazji. Systemy szafek Lugano oraz półki Como można ze sobą dowolnie zestawiać i rozbudowywać na wiele sposobów, aby zmaksymalizować elastyczność.

Stoły do jadalni także sprzyjają elastyczności. Wielofunkcyjne projekty pomagają zaoszczędzić miejsce i oferują wszechstronność. Dzięki minimalistycznemu, nordyckiemu wyglądowi stół Kingston może płynnie łączyć funkcję jadalnianą i biurową. Jest dostępny w wersjach z pojedynczym lub rozkładanym blatem. Stolik kawowy Chiva to z kolei kwintesencja funkcjonalności opakowana w uniwersalny design. Ukryj piloty, czasopisma i ładowarki w sprytnie zintegrowanym schowku lub podnieś smukłe blaty, aby stworzyć idealną wysokość dla szybkiej kolacji przed telewizorem. Smukły stolik pomocniczy Paris z blatem z efektem marmuru ma wbudowaną półkę i schowek na czasopisma. Może być używany przy łóżku, sofie lub jako samodzielny, efektowny mebel.

Zakrzywiony minimalizm

W 2024 roku nadal będziemy uwielbiać organiczne meble i obiekty z zaokrągleniami, aby uzyskać łagodniejsze podejście do minimalizmu. Kolekcja Bolzano uosabia to przejście do zakrzywionego minimalizmu. Elegancka sofa o rzeźbiarskich liniach ma opływowy wygląd i zachęca do przesiadywania. W skład rodziny wchodzi także samodzielny szezlong oraz wygodny fotel. Ten ostatni jest teraz dostępny także z funkcją obrotu i łączy w sobie miękkie, organiczne kształty z minimalistycznymi akcentami.

Krzywoliniowe wzory o otulających kształtach zapewniają przyjazność w pomieszczeniach mieszkalnych. W BoConcept kochamy sofę Modena za to, że organiczne kształty i minimalistyczne linie łączą się w swobodnym, współczesnym wyrazie. Aby podkreślić spokojny i elegancki design, idealnie łączy się z paletą kolorów opartą na neutralnych barwach i przyjemnych teksturach, takich jak mieszanka wełny z efektem boucle: tkanina Lazio w inspirowanych naturą odcieniach zieleni, brązu I beżu.

Modern retro 

Ten trend wpisuje się w pragnienie dziedzictwa i nostalgii, ale w nowoczesnym wydaniu. BoConcept projektuje meble od 1952 roku i był pod silnym wpływem fali funkcjonalizmu lat 50. w duńskim wzornictwie meblowym, dlatego w wielu swoich projektach istnieje ciągły dialog z przeszłością. Bufety, takie jak Fermo i Lugano, są silnie inspirowane niektórymi z pierwszych mebli zaprojektowanych już w latach 50.

Proste i funkcjonalne stoły do jadalni o „rodzinnych” rozmiarach, które można szybko rozłożyć i tworząc dodatkowe miejsca do siedzenia, są częścią oferty BoConcept od samego początku, a projekty takie jak Kingston i Granada zachowują tę funkcjonalność oraz wygląd nowoczesnego retro. Dla tych, którzy chcą dokonać mniejszej inwestycji finansowej, dedykowane są krzesła do jadalni z serii Hauge i Adelaide lub lampy stołowe w stylu vintage, takie jak Stockholm, Pine Cone i Shelter, które dodadzą do Twojej przestrzeni akcenty inspirowane dziedzictwem.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas