wydarzenia
Wyniki Grolsch Bottle Art
Znamy zwycięzców trzeciej edycji konkursu Grolsch Bottle Art!
Sylwia Świerc za projekt Tymczasowego Baru dla Klubu Kombinator, Grzegorz Molek i Łukasz Pasek za projekt dj’ki/stolika dla klubu Finka, Piotr Lange, autor stolika dla warszawskiego Resortu oraz Zuzanna Rajewska za projekt znaków komunikacyjnych w klubie Finka – to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu dla młodych niezależnych twórców – Grolsch Bottle Art.
Uczestnicy tegorocznej edycji rywalizowali w czterech konkurencjach: wyposażenie klubowe, stroje dla barmanów, mural/grafika na ścianę lub tymczasowy bar z 10 000 butelek po piwie Grolsch. Spośród nich wyjątkowym wyzwaniem było zaprojektowanie tymczasowego baru z zamówionego przez Klub Kombinator w Krakowie. Został on zrealizowany według projektu Sylwii Świerc. Użyte do realizacji butelki Grolscha są doskonale wyeksponowane dzięki podświetlonym trójkątnym modułom. Świetny, niezwykle efektowny projekt – przyznaje jurorka, Ewa Gołębiowska.
Z dużym uznaniem wśród członków jury spotkały się również znaki komunikacyjne kierujące do strefy Grolsch zaprojektowane przez Zuzannę Rajkowską dla klubu Finka. Jako bardzo pomysłowy został oceniony stolik, mający również funkcje dj’ki autorstwa Grzegorza Mołka i Łukasza Paska, który również znalazł swoje miejsce w krakowskim klubie. Czwórkę zwycięskich prac zamyka składany z trzech elementów stolik do warszawskiego klubu Resort zaprojektowany przez Piotra Lange. Wszyscy nagrodzeni autorzy otrzymali nagrody pieniężne wysokości 2 500 złotych.
To bardzo dobre i funkcjonalne projekty – komentują Kasia i Wojtek Sokołowscy ze studia Sokka. Zdaniem jurorów, poziom prac zgłaszanych do organizowanego przez markę Grolsch konkursu, rośnie z każdym rokiem. Pomysłów na twórcze wykorzystanie opakowań Grolscha nie brakuje, czego dowodem są nadesłane na konkurs prace.
Jak co roku, oprócz potrzebnych do realizacji materiałów, marka Grolsch zapewniła finalistom wsparcie merytoryczne w postaci warsztatów z ekspertami w dziedzinie designu, m.in. z Ewą Gołębiowską, dyrektorką Zamku Cieszyn oraz Kasią Sokołowską ze studia projektowego Sokka.
Pozostałe zrealizowane w ramach konkursu projekty będzie można podziwiać w lokalach w całej Polsce: grafikę na ścianę Pawła Gregora w Nastawni w Poznaniu, krzesło autorstwa Joanny Łałowskiej w klubie Znajomi Znajomych w Warszawie, oświetlenie dla Magazynu w Katowicach zaprojektowane przez Ewę Dyk oraz monochromatyczną grafikę w warszawskim Temacie Rzeka autorstwa Wojciecha Głowackiego.
Zdjęcia wszystkich zrealizowanych projektów oraz podsumowanie konkursu znajdują się na stronie www.artboomfestival.pl/grolschbottleart