wnętrza
Zaprojektuj własną wylewkę!
Axor oraz David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud prezentują Axor WaterDream 2016 – premiera podczas FuoriSalone w Mediolanie.
Axor zaprasza architektów i designerów: “Zaprojektuj własną wylewkę!”
Wykorzystując techniczne możliwości uniwersalnego korpusu baterii Axor firma Hansgrohe wyznacza kolejny próg indywidualizacji produktu. Wylewka baterii umywalkowej może być wykonana z różnych materiałów i nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych. Może idealnie dopasowywać się do wystroju wnętrza lub manifestować poglądy właściciela.
Marka Axor zaprosiła w tym roku do współpracy przy projekcie Axor WaterDream pięciu projektantów. Pomysł polegał za zaprezentowaniu własnego rozumienia żywiołu Wody w kontekście przestrzeni prywatnej. David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud zaprojektowali unikalne wylewki, które poprzez swoje kształty i funkcje nadają armaturze i wodzie z niej płynącej piętno własnych przekonań i pragnień.
„W czasie realizacji projektu Axor WaterDream 2016 dyskutowaliśmy nad znaczeniem wody w naszym otoczeniu prywatnym. Zastanawialiśmy się też gdzie przebiega granica indywidualizacji produktu” mówi Philippe Grohe, W- ce Prezes Design Management w Hansgrohe SE. W wyniku pracy nad projektem powstało pięć kunsztownych i jednocześnie w pełni funkcjonalnych wylewek.
Wolność projektowania – uniwersalny korpus baterii Axor
Uniwersalny korpus baterii Axor (czyli baza montowana bezpośrednio na umywalce) pozwala na łatwy montaż elementu wylewki. W ofercie Hansgrohe znajduje się dedykowana do korpusu wylewka projektu Philippe Starcka – Axor Starck V, ale każdy może zaprojektować jej własny wariant.
Dodatkowo uniwersalny korpus baterii Axor zapewnia bezpieczeństwo, długowieczność i perfekcyjną technologię stojące za renomą marki Axor. „Wraz z tegorocznym Axor WaterDream uniwersalny korpus baterii Axor rozpoczyna kolejny etap ekspansji indywidualnej kreatywności w ramach produkcji masowej” podkreśla Jean-Marie Massaud, wieloletni partner projektowy marki.
„To ucieleśnienie naszego przekonania o możliwości połączenia perfekcyjnej technologii masowej z indywidualnością projektowania – tak aby w przyszłości zapewnić wolność kreacji w obszarze projektowania wnętrz” dodaje Philippe Grohe .
Pięć wylewek dla jednego korpusu – indywidualizacja projektowania
Każdy z projektantów prezentuje inne spojrzenie na wodę i jej rolę w przestrzeni prywatnej, stąd różnorodność materiałów i kształtów.
W projekcie ‘Rytuał’ autorstwa Brytyjczyka Davida Adjaye woda wypływa spod granitowego elementu wtopionego w większą formę o kształcie klina wykonaną ze szlachetnego materiału (brąz). Woda jest rytualizowana; od źródła poprzez strumień aż po jej ujście.
Konceptualny projekt Wernera Aisslingera “Morze i brzeg” to hybryda; połączenie fontanny i półki – miejsce jednocześnie rytualne i funkcjonalne. Wylewka wykonana z gliny czyli materiału o korzeniach starożytnych, podkreśla odwieczną, niezmienną wartość wody i obiektów z nią związanych.
W Water Steps autorstwa Front woda spływa od platformy do platformy. Interakcja pomiędzy rzeźbiarską wylewką a wodą podkreśla potencjał natury, która zaskakująco oddziałuje swoją estetyką oraz akustyką.
Zen, zaprojektowany przez duńsko-włoski duet GamFratesi reinterpretuje pierwotną formę drewnianej japońskiej fontanny. Minimalistyczny kształt wylewki i strumienia emanuje medytacyjnym spokojem.
Mimicry Jean-Marie Massaud to wylewka wtapiająca się w architektoniczny krajobraz pomieszczenia. Materiał (marmur) oraz kształt (proste, geometryczne formy) sugerują nieodłączną relację z wodą i potęgują emocjonalną wymowę przedmiotu.
Więcej na www.hansgrohe.com