Designteka

Wizytówki

Muunto

adres: ul. Białostocka 22, 03-741 Warszawa
telefon: +48 794 151 958
email: info@muunto.pl
www: www.muunto.pl

W krajach skandynawskich projektanci bardziej niż gdziekolwiek na świecie realizują ideę designu, który poprawia jakość życia poprzez odpowiednie wzornictwo. Fińska marka mebli systemowych Muunto również wpisuje się w ten nurt funkcjonalnego, ponadczasowego projektowania.

Szereg cech charakterystycznych dla skandynawskiego wzornictwa odnajdziemy także w systemie mebli Muunto. Ten projekt to dzieło fińskiego studia Pentagon Design, które promuje się hasłem „reinventing everyday”. W przypadku Muunto ta „wymyślana na nowo codzienność” to przechowywanie i eksponowanie przedmiotów – istnieje już tysiące służących temu mebli, ale wielu z nich brakuje zalet, które posiada Muunto: elastyczności, estetyki, bogactwa możliwości aranżacyjnych i wysokiej jakości wykonania w najdrobniejszych detalach. Muunto to system paneli ściennych z metalowymi profilami na których zawieszać można różnego rodzaju szafki, półki i inne akcesoria. Bogactwo elementów oraz ich wykończeń, a także możliwość zmiany ich aranżacji sprawiają, że Muunto można zastosować we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i przeznaczeniu. System paneli jest również praktyczny, ponieważ pozwala ukryć okablowanie lub zamaskować niedostatki danego wnętrza, a także odpowiednio obudować sprzęt elektroniczny.

System Muunto jest trwały i ponadczasowy – również dzięki temu, że w każdej chwili można zmienić układ jego elementów. Zależnie od potrzeb można je przesuwać wzdłuż profili, obniżać, podnosić, dodawać lub odejmować elementy – szybko, sprawnie, bez użycia narzędzi. Tak stworzony, ‘elastyczny’ produkt można wykorzystywać bardzo długo, nawet przy założeniu, że w międzyczasie zmieniamy aranżację wnętrza czy przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Łatwość demontażu i neutralne wzornictwo sprawiają, że Muunto, tak jak wiele skandynawskich produktów, może towarzyszyć nam przez wiele lat. Mamy więc tu także aspekt długiego „życia” produktu, który jest bardzo istotny z punktu widzenia odpowiedzialnego gospodarowania surowcami i ochrony środowiska. Wszechstronność systemu pozwalająca go zastosować w tak różnych miejscach, jak pokoje dziecięce, jadalnie, sypialnie, gabinety, biura domowe, gabinety, sklepy, biblioteki i wiele, wiele innych sprawia, że mamy do czynienia z produktem uniwersalnym.

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas