Designteka

wydarzenia

40 000 Malarzy

14.09.2012

Wydawnictwo 40 000 Malarzy publikuje książki z zakresu sztuki współczesnej, architektury i designu. Powstało w 2009 roku z ambicją wypełnienia luki na rynku wydawnictw o sztuce zdominowanym przez wydawnictwa albumowe bądź publikacje naukowe.

Wydawnictwo 40 000 Malarzy reprezentuje szeroką przestrzeń „literatury środka” (o sztuce) – przystępnej, ale o wyczuwalnym ciężarze merytorycznym. Wydajemy książki przystępne, takie, do których nie podchodzi się z nobliwym namaszczeniem (jak – z rożnych przyczyn – do pięknych albumów czy naukowych rozpraw). Również projekt serii odpowiada temu założeniu – nasze książki są „kompaktowe”, poręczne, o eleganckiej szacie graficznej, ale jednocześnie nowoczesne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Surowa, wyrazista okładka, która skrywa klasycznie zaprojektowane wnętrze, szybko stała się znakiem rozpoznawczym

Wydawnictwa 40 000 Malarzy. Do tej pory opublikowaliśmy 15 książek z głównej serii, a także reedycje i concept-album Piotra Uklańskiego pt. Early Works.

Seria książek dla Wydawnictwa 40 000 Malarzy zaprojektowana przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich z Hipopotam Studio została wyróżniona znakiem must have! (więcej o wyróżnieniu na www.lodzdesign.com).

Więcej na www.40000malarzy.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas