Designteka

wydarzenia

Fashion Week Poland

09.10.2010

W dniach 12-17 października odbędzie się kolejna, już trzecia edycja polskiego Tygodnia Mody. Prezentacje kolekcji wiosna–lato 2011, promocja utalentowanych, rodzimych projektantów, twórcze, artystyczne i przede wszystkim biznesowe kontakty w dziedzinie mody a ponadto bogata propozycja towarzyszących wydarzeń kulturalnych oraz wieczornych imprez i Afterparty w wielu punktach miasta, to główne zadania imprezy, która pozwala Łodzi odzyskiwać reputację stolicy mody.

W dniach 12-17 października Łódź po raz kolejny stanie się stolicą mody światowej. W tym czasie na wybiegach mieszczących się w kilku punktach miasta, m. in. w Białej Fabryce przy ulicy Piotrkowskiej, halach Bielnika i Elektrowni, należących do Opal Property Developments, w Teatrze Wielkim, a także w Manufakturze, swoje kolekcje zaprezentują znani projektanci z Polski i zagranicy.

W dniach 15-17 października w ramach Alei Projektantów, w specjalnie wybudowanej na dziedzińcu Białej Fabryki hali pokazowej, będzie można obejrzeć premiery kolekcje czołowych projektantów z Polski i z zagranicy. Swoje prace zaprezentują: Agnieszka Maciejak, Łukasz Jemioł, Marcin Giebułtowski, PLICH, Langner, Natasha Pavluchenko, Agata Wojtkiewicz, Paprocki & Brzozowski, Nenukko, Andrzej Lisowski-Delikatessen, Michał Szulc, MMC Studio Design, Natalia Jaroszewska.

„Wielu projektantów już na stałe wpisało Tydzień Mody w Łodzi w swój grafik, gdyż jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie nowego sezonu, nawiązanie kontaktów handlowych i zaprezentowanie kolekcji międzynarodowemu gronu dziennikarzy, stylistów i krytyków mody. Cieszy nas to, że na wybiegach zobaczymy również kolekcje projektantów, którzy przyjadą do Łodzi po raz pierwszy” - mówią organizatorzy.

Gośćmi specjalnymi trzeciej edycji Fashion Week będą: Dawid Tomaszewski projektant polskiego pochodzenia tworzący w Berlinie –odkrycie ostatniego berlińskiego Fashion Week, Thorbjorn Uldam, projektant i wykładowca szkoły w Antwerpii, który w tym roku poprowadzi wykłady na Wydziale Wzornictwa Katedry Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz zaprzyjaźniony z łódzkim Fashion Week projektant z Portugalii Miguel Vieira.

W godzinach przedpołudniowych w dniach 15-17 października, w halach Bielnika i Elektrowni będzie można obejrzeć pokazy i wystawy off’owe w ramach Off-Out Of Schedule. W tej części Fashion Week udział wezmą: Jagoda Piekarska, Paulina Plizga, Maldoror, Jacek Kłosiński „Hyakinth”, Ewelina Klimczak, Martyna Czerwińska „Mysikrólik”, Marcin Podsiadło, Marta Siniło, Konrad Parol, Anna Poniewierska i Ania Kuczyńska. W dniu 16 października, na terenie Białej Fabryki odbędzie się pokaz Plastikow’ego. Nieodłączną formułą prezentacji Off-Out Of Schedule są instalacje, które w październikowej edycji Fashion Week przygotują Anna Pitchouguina, Przemek Piński, Anna Młynarczyk.

Podczas Fashion Week będzie można zajrzeć do znajdujących się w Białej Fabryce Showroom’ów, w których autorskie kolekcje ubrań i akcesoriów będą ogólnie dostępne.

Misją Fashion Week jest podnoszenie kwalifikacji osób profesjonalnie związanych z tekstyliami, czemu będzie służył cykl prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych pod hasłem „Let them know”. W ramach panelu szkoleniowego w dniach 12-17 października planowane są prezentacje światowych biur badania trendów (Nelly Rodi) oraz specjalistów, trenerów i konsultantów związanych z branżą mody. Każdy dzień Fashion Week – zakończy się After Party w najmodniejszych łódzkich klubach.

W dniach 8-17.10 będzie czynna wystawa fotografików: Young Fashion Photographers Now (hala Bielnik – Opal Development Property) – wystawa otwarta – Sonia Szóstak, Kamil Zacharski, Niemodnie.pl, Katarzyna Czarnecka, Justyna Dudek, Dominik Śmiałowski, Marcin Kossakowski, Piotr Dębski, Yulka Wilam, Eloise Ash, Magdalena Olek.

Aktualne informacje na temat imprezy na www.fashionweek.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas