Designteka

lifestyle

Inspirująca natura

04.07.2016

Natura wzbudza we mnie zachwyt!

Inspiruje mnie natura. Obserwuję jej zmienność, soczystość kolorów i mnogość faktur. Staram się tworzyć wnętrza z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak: surowe drewno, kamień, metal.

Niewyczerpaną skarbnicą inspiracji jest dla mnie Zaha Hadid, ale tak naprawdę jestem w stanie w każdym momencie zachwycić się jakimś świetnym pomysłem, obiektem i nazwisko twórcy nie ma tu znaczenia. Najważniejsze dla mnie jest połączenie użyteczności z pięknem, bo właśnie tego szukam w przedmiotach, którymi się otaczam i które polecam innym. Zauroczyła mnie na przykład komoda City Cabinet Piedi Alti od Cantori, którą zauważyłam w warszawskiej Galerii Heban. Jestem pod urokiem tej niebanalnej prostoty formy współgrającej ze szlachetnymi materiałami, z których została wykonana. Innym przedmiotem, który wzbudza mój zachwyt przede wszystkim ze względu na przepiękny kadr natury jest lampa Perch Light Branch marki Moooi, którą ma w ofercie Mesmetric. Natomiast odwiedzając DŁUGAshowroom na Starym Mieście w Warszawie natknęłam się na portugalską porcelanę królewską Vista Alegre kolekcja Butterfly Parade, którą zaprojektowała ikona wzornictwa – Christian Lacroix.  Urzekła mnie piękna forma tych naczyń oraz cudowne, eteryczne wzory. W przypadku francuskiej designerskiej marki Petite Friture moje serce jest rozdarte pomiędzy Świnką Daisy i Myszką Flinem, które spotkałam w concept store Muppetshop w Warszawie. Ze względu na te pomysłowe stołki, które są nie tylko piękne i wygodne, ale przy okazji działają na wyobraźnię i zachęcają do zabawy, sprawiają, że budzi się we mnie wewnętrzne dziecko.

Patrycja Sapiełkin-Strupichowska. Projektantka wnętrz, stylistka, pedagog.
Od 10 lat zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Współpracuje z magazynami wnętrzarskimi. Uczy przyszłych adeptów projektowania i stylizacji wnętrz.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas