Designteka

dodatki

Letnie wariacje na temat sztućców

29.06.2011

Dla wielu z nas łyżka, nóż i widelec to zwykłe przybory codziennego użytku, służące do jedzenia i przygotowywania potraw. Posługujemy się nimi już od dawna i ich miejsce na naszym stole jest z góry ustalone, podchodzimy wiec z rutyną do sposobu ich podania. Czy jednak nadal tak musi być? Jak możemy przełamać nasze przyzwyczajenia i nadać nowy wymiar naszemu nakryciu stołowemu. W GG-Design podpowiadamy jak to zrobić.

Klasyczne sztućce często przybierały piękne, ciekawe wręcz zaskakujące kształty, ale nigdy do tej pory nie pełniły tak zdecydowanie dekoracyjnej roli na naszym stole jak zestawy przygotowane przez projektantów z Vialli Design. Wykreowane przez nich propozycje są nowoczesne, futurystyczne, charakteryzują się odważną i wyrazistą kolorystyką oraz perfekcyjnym wykonaniem. Awangardowa forma wychodzi poza utarte schematy, przyciąga uwagę i przełamuje dotychczasowe konwencje dotyczące sposobu ich podania, czyniąc ze sztućców jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a wręcz dominujących elementów dekoracji naszego stołu. Do ich wytworzenia użyto stali najwyższej jakości oraz tworzyw ABS i AS. Co najważniejsze – przy tak nietypowym, designerskim wzornictwie – sztućce te nie tracą cech ergonomiczności i funkcjonalności.

Żądnym nowych wrażeń GG-Design proponuje niesłychanie dekoracyjne kolekcje: TULLIO, ENEA, ENZO, MIA, DEA i VASCO.

Zabaw się zatem kosztowaniem czerwieni pikantnej papryczki z kolekcji TULLIO lub skuś się pomarańczową wersją płomieni. Może nawet dasz się zwieść kępie wijącej się zielonej trawy, lub zauroczysz bogactwem bukietu zdecydowanej fuksji, której urokliwe kształty zaskoczą i rozbawią Twoich gości i domowników?

Miłośnikom natury GG-Design proponuje „powrót do korzeni”: dwubarwny duet ENEA to istne drzewa spożycia, kryjące w sobie wygodne sztućce, o prostej, czystej formie w uniwersalnych, czarno-białych kolorach. Można by rzec klasyka gatunku – gdyby nie zaskakujący stojak potęgujący wrażenie, że sztućce „rosną” na drzewie.

Pozornie – niepozorny komplet ENZO kryje natomiast w sobie niezwykłe właściwości. Otóż dzięki specjalnej konstrukcji uchwytów sztućce te, gdy opierają się o talerz, sprawiają wrażenie jakby lewitowały. Do tego, kiedy są puste, patrzą na nas swoimi maleńkimi oczkami. Ostatecznie wylądować mogą w kształtnym i poręcznym pojemniku-statku, w którym możesz przenosić je w dowolne miejsce Twego stołu.

Inne wersje awangardowego bukietu, który świetnie będzie pasował do Twojego letniego stołu to zestaw MIA, którego urok tkwi w połączeniu lekkości ażurowego sześcianu z subtelnie wygiętymi rękojeściami samych sztućców. Umieść ten niezwykły pęk pośród zastawy i obserwuj reakcje gości.

Wielbicielom minimalizmu GG-Design dedykuje zaś komplet VASCO, gdzie w kubistycznych prostopadłościanach różnych wysokości kryją się proste sztućce, o delikatnie karbowanych rękojeściach.

A wszystkim tym, którzy obawiają się, że z czasem zatracą umiejętność poprawnego podania nakrycia stołowego, GG-Design podsuwa specjalną pomoc w postaci kompletu filcowych podkładek na stół CUTLERY. Dzięki nim nikt z Twoich gości i domowników nie zapomni cennej sztuki układania sztućców.

tekst: GG-DESIGN Agnieszka Kowalska

zdjęcia producentów

www.gg-design.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas