Designteka

wydarzenia

Odkryj kryjówkę

12.01.2016

ODKRYJ KRYJÓWKĘ – magiczne miejsce w centrum Wrocławia.

W trakcie projektu „Kids Design Space – Dzieci projektują przestrzeń” realizowanego m.in. w Barbarze powstało magiczne, niepowtarzalne miejsce zabawy, wymyślone przez dzieci i zaprojektowane przez dorosłych. KRYJÓWKA odkrywa się 14 stycznia.

Fundacja Open Mind, we współpracy z centrum informacyjnym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, pracownią PORT, HABE Kinga Kosińska i Fam Farą, stworzyła unikalną konstrukcję, która powstała dzięki wyjątkowym pomysłom dzieci biorących udział w warsztatach drugiej edycji projektu „Kids Design Space”. Dzieci i młodzież zostały przeprowadzone przez cały proces twórczy w projektowaniu – od idei do realizacji, odkrywając przy tym świat architektury, designu i nowych technologii. Dzięki współpracy dziecko-dorosły, powstały wyjątkowe pomysły i koncepcje a ich rezultatem w Barbarze jest wielopoziomowa baza przenosząca dzieci w krainę marzeń.

Kryjówka to wyspa przygód i ostoja natury w samym centrum Wrocławia. Unikatowy w skali kraju projekt, zaprojektowany przez dzieci pod opieką projektantów z pracowni PORT – Józefa Franczoka i Marcina Kolanusa, przywita nas zapachem drewna, trawy, a także roztoczy dżunglę nad naszą głową. Miejsce zostało zaprojektowane w taki sposób, byśmy po wejściu do niego przypomnieli sobie zapachy, faktury i tajemnice wakacyjnych ogrodów naszych babć.

Podczas pierwszego etapu z lipca 2015 r., najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca architekta, czym jest makieta, dlaczego i jak się ją tworzy. Pretekstem do rozmowy stała się właśnie Kryjówka. Dzieci określały ją jako miejsce „bardzo osobiste”, „przytulne”, „bezpieczne”, które kojarzy się z „domem na drzewie”, „lasem”, „tunelem” lub „wejściem przez szafę”. Kolejny, sierpniowy etap warsztatów polegał na stworzeniu makiety 1:1 własnej Kryjówki. Dzieciaki miały do dyspozycji m.in. kartony, kleje, papier, tkaniny, gałęzie i szyszki. Poprzez wykorzystanie tych prostych materiałów, udało się oddać namiastkę naturalnego środowiska – łąki, lasu, pustyni czy pola.

Efekty warsztatów przerosły najśmielsze oczekiwania. Dziecięca wyobraźnia otworzyła drzwi do niesamowitych światów, które na stałe zagoszczą w przestrzeni Wrocławia. Odkryjecie ją już 14 stycznia!

ODKRYJ KRYJÓWKĘ: 14 STYCZNIA, 17:30, BARBARA, UL. ŚWIDNICKA 8 c

Kryjówka jest efektem II edycji projektu „Kids Design Space – Dzieci Projektują Przestrzeń” 2015 współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem projektu jest FUNDACJA OPEN MIND, współorganizatorem CRZ Krzywy Komin, a partnerami projektu: Barbara: infopunkt / kawiarnia / kultura, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, HABE Kinga Kosińska i Fam Fara.

Więcej na:

http://kidsdesignspace.pl/

http://kidsdesignspace.plwww.krzywykomin.pl/MEDIA/

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas