Designteka

wydarzenia

Wystawa obrazów Majrowskiego

10.04.2013

Prezentowane na wystawie obrazy to przykład podejścia artysty do malarstwa. Obrazy wykonane zostały w dwóch różnych technikach, obie na bazie malarstwa olejnego. Klasyczna technika „IMPAST” – to reliefowe abstrakcje , i „Kwiaty” nawiązujące do „Postimpresjonizmu”, wcześniejszego etapu twórczości Constantina. Kompozycja odnosząca się do „Surrealizmu” Dalego jest nawiązaniem do studiów Constantina nad europejskim malarstwem historycznym i pokazuje możliwości artysty w zakresie posługiwania się pędzlem .

Połączenie techniki malarskiej i grafiki zaowocowało powstaniem prezentowanych kompozycji o dynamicznym, nasyconym kolorze i koronkowym rysunku .

Wszystkie wystawione w galerii Van den Berg obrazy Constantina jednoczy idea dążenia do piękna i zachowania historycznie ukształtowanych wartości estetycznych.

Czas: piątek 12 kwietnia 2013r. Rozpoczęcie około godziny 18.00

Wystawa potrwa do 24.04.2013

Miejsce: VAN DEN BERG Galeria Sztuki, ul. Emilii Plater 12, Warszawa

Strona galerii: www.galeriaberg.com

Artysta o sobie:

„Pierwsze obrazy namalowałem mając 17 lat. Szybko zorientowałem się, że muszę zdobyć solidne podstawy w zakresie rysunku i samej wiedzy o sztuce. Studiowałem kompozycje, rysunek

i historyczne malarstwo europejskie. Podczas studiów na ASP w Warszawie w latach 1974 – 79 poszerzyłem swoją wiedzę w zakresie architektury i rzeźby. Coraz bardziej ulegałem fascynacji światłem, barwa i forma. Studiując starych mistrzów starałem się dogłębnie zrozumieć genezę powstania ich dziel. To była praca, która nauczyła mnie pokory. Moje malarstwo zrodziło się w jednej chwili, pod wpływem gwałtownego impulsu. Postanowiłem wyrwać się z ciemnych muzealnych sal i ślęczenia nad każdym obrazem w kierunku światła i wolności. Wyrobiłem w sobie wielka dyscyplinę pracy i szacunek do kompozycji.

Myślę, że to co tworzy mnie dziś jako artystę to pozytywny stosunek do ludzi i świata. Chce dawać ludziom radość, tworząc dla nich pełne pozytywnych uczuć kompozycje. Sadzać po tym, jak odbierane są moje prace, myślę, ze uzyskałem swój cel. To nie jest brak skromności – lekkość w posługiwaniu się pędzlem zawdzięczam nieustannej pracy i wielkiej pokorze wobec sztuki. Forma, barwa i kompozycja to dla mnie sposoby przekazu energii i uczuć. Sztukę traktuję jako moje posłannictwo, a prace jako nieustanna wytrwałość w tworzeniu. Poświeciłem się sztuce.”

Zdzisław Constantin Majrowski

Zapraszamy serdecznie!

Adriaan van den Berg

VAN DEN BERG

Galeria Sztuki, Warszawa, ul. Emilii Plater 12

www.galeriaberg.com

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas